Bezinning, reflectie. Het zijn bijna cliché woorden als we ze gebruiken in relatie tot Kerstmis en nieuwjaar. Eik jaar opnieuw die periode van terugkijken op de voorbije maanden en voornemens maken voor het jaar dat komen gaat. Dat moment van bezinning is belangrijk, want het geeft je de mogelijkheid om voor jezelf orde op zaken te stellen en je voor te bereiden op de dingen die komen gaan. Ongetwijfeld zult ook u deze periode gebruiken om terug te kijken op wat gebeur de en voomit te blikken op wat komen gaat. Terugkijkend op het afgelopen jaar is het project Inzetbaarheid Medewerkers (IM) een onderweij) geweest dat velen van u heeft beziggehouden. Dat is logisch, want het was en is een ingrijpend pro ject. De noodzaak zal een ieder van u inmiddels duidelijk zijn; de ontwikkelingen in de biermarkt (nationaal én internationaal) volgen elkaar zó snel op, dat van alle medewerkers op de brouwerijen en van DCS een grote mate van flexibiliteit wordt verlangd. Om nauwkeurig kennis, kunde en vaardigheden vast te stellen van de betrokken medewerkers is dit project gestart. Uit de reacties maak ik op dat de test door velen als moeilijk werd ervaren. Ook binnen Vrumona en het hoofdkantoor in Amsterdam zijn veranderings processen in gang gezet die moeten bijdragen tot een grotere flexibiliteit, resultaat gerichtheid, innovatie en samenwerking. Processen waarvan ik de resultaten met vertrouwen tegemoet zie. We hebben vanuit vakbondskringen, de politiek en in de pers lovende woorden gekregen over de wijze waarop wij als onderneming tegen de begrippen werk en inzetbaarheid aankijken. Dat is strelend, maar tegelijkertijd moeten we vooral ook de belangen van de onderneming en van de betrokken medewerkers in het oog blijven houden. Dankzij goed overleg met de ondernemingsraad en de vakbonden ben ik er van overtuigd dat dit ook gebeurt. Kijkend naar de toekomst zie ik voor Heineken positieve ontwikkelingen, en hopelijk zullen veranderingsprojecten daaraan positief bij dragen. Snel inspelen op ontwikkelingen in de markt, onze concurrentie steeds een stapje voor blijven; dat zijn de kenmerken van succesvol ondernemen anno 1997, maar zeker ook voor de toekomst. Ik wens li, mede namens mijn collega-bestuursleden, een gelukkig kerstfeesten een prettige jaarwisseling toe. K. Vuursteen cier- [oto na 4 4 6 8 8 9 10 11 12 14 14 15 15 16 18 20 21 23 23 24 26 26 26 27 27 28 30 30 30 31 IS 9 3 'I

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 3