Coolio KLASSIEK IS DE BASIS Voor Coolio, ooit bendelid en nu succesvol rap-artiest, was het niet voor het eerst dat hij kennismaakte met klassieke muziek. Zijn laatste hit 'C U When U Get There', is gebaseerd op de bijna drie eeuwen oude 'Canon in D' van de compo nist Pachabel. Echter bij zijn optre- Vfbor bedrijven was het mogelijk om in Ahoy' een aparte ruimte al te 'huren om relaties te ontvangen. De Heineken Reclame Service Dienst was verantwoordelijk voor het ontwerp en de bouw van de inrichting van de hospitality-ruimte (zie foto). Daar ontving Heineken zakenrelaties om een drankje en een hapje te kunnen nuttigen. Presentator Vanlhilt (links) den in Ahoy' vervingen echte vio len, evenals in zijn vorige hit 'Gangsta's Paradise', de sampler die bij zijn reguliere hiphop-optredens voor strijkorkest speelt. "Klassieke muziek is de basis voor alle muziek", meent de stoere vader van zeven kinderen! Rennend, hip- hoppend en met heftige armbewe gingen zette hij de harde teksten van zijn nummers kracht bij. Na het massaal meegezongen 'Land of hope and glory', eindigde de avond met het gezamenlijke optre den van alle artiesten in het num mer 'Yellow submarine'. Na drie uur inspanning was de ontlading voorbij en ging iedereen weer rich ting huis. De Audiovisuele Dienst van Heine ken Nederland heeft er voor gezorgd dat u voor een nadere impressie van Heineken Night of the Proms kunt kijken naar 'Kijk glas'. Ook kunt u thuis op de bank (na)genieten, want het hele evene ment wordt op oudejaarsavond uit gezonden op Nederland 1 om 22.35 uur.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 29