Heineken Alight of the Proms: gewoon goed! "Schitterend, prachtig, gewoon goed feestje" waren woorden die Jim Kerr (Simple Minds) Deborah Harry werden geuit gedurende de inmiddels zevende Heineken Night of the Proms in Ahoy'. Net als voorgaande jaren omarm den klassiek en pop elkaar met groot enthousiasme waarbij bevlogen topmuzikanten wederom een uniek muziekspekta kel verwezenlijkten. Tien dagen lang, van 23 november tot en met dinsdag 2 december, genoten 110 duizend bezoekers van de goede Promssfeer. Een show van zang, muziek, sfeer en licht zorgde voor de juiste combinatie van uitbundig spek takel en ingetogen luistergenot. Iog voor aanvang van het concen stond het 50-koppig Promskoor Fine Fleur op het podium om de 'wave' in te zetten. Het publiek nam die gretig over en trakteerde spelbre kers op gefluit en boegeroep. Een alom bekend overdonderend klassiek openingsstuk van Strauss, gespeeld door het orkest II Novecento, zette de toon voor de rest van de avond: alles en iedereen was daarmee gericht op het verder verhogen van de feest vreugde. De koorleden ontpopten zich tijdens het concert tot ware cheerleaders. De Belgische presentator Marcel Van- tlrilt en zangeres/presentatrice Angela Groothuizen hielden goed de vaart er in door opzwepend de klassieke schla gers en pophits aan te kondigen. Het publiek trad de orkestklanken ver heugd tegemoet, want naar Promsge- bruik valt er altijd wel mee te hum men, te zingen of te klappen. STEM BABI DE BI J - S^.VV Bij aanvang van de avond zorgde John Miles er als eerste voor dat de stembanden van alle toeschouwers al goed los kwamen met zijn gevoelige en meeslepende nummer 'Music was my first love'. Bekende artiesten als de Nederlandse topformatie Total Touch, de (gangster) rapper Coolio en de wave-rockband The Simple Minds zongen de sterren van de hemel. Dat niemand de Simple Minds vergeten was, werd door de zaal beantwoord door uit volle borst mee te zingen met het nummer 'Doir't you (forget about me)'. Ook was iedereen letterlijk 'Ali ve and Kicking'. Het publiek werd verrast met de Promssurprise act Deborah Harry. Eind jaren zeventig was zij hét gezicht van de Amerikaanse new wave-groep Blondie. De bekende nummers 'Call me' en 'Tide is high' gingen er nog steeds in als koek. 21-STE EEUWS TALEBIT Een van de Heineken Night of the Proms tradities is dal het ook altijd iets verrassends en vernieuwends biedt. Tijdens deze editie was de eer aan het jonge klassieke talent Wayne Mars hall, die werd aangekondigd als 'de pianist van de volgende eeuw die nu hier reeds is te bewonderen!' Vervol gens zweefde de Engelsman met piano en al op een plateau boven het publiek en liet hij de toeschouwers figuurlijk meezweven met een adem benemend pianospel van onder meer medleys van 'My Way', 'Yesterday' en 'Bohemian rhapsody' die werden afgewisseld met virtuoos klassiek spel.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 28