TERPSTRA GEEFT ST A R T S EI HI RE IU OVATIE OLYMPISCH STADIOra niieuwe Wet Economische Mededinging amsterdam - Op 26 november gaf Staatssecretaris Terpslra van Volks gezondheid, Welzijn en Sport het offi ciële startsein voor de renovatie van het Olympisch Stadion in Amsterdam. In de loop van 1999 wordt het her nieuwde stadion opgeleverd. Het stadion, dat in 1928 is gebouwd, ziet er wat triest en vergaan uit zonder sporters of publiek. Maar het verdient de betiteling van monument: er zijn vele belangrijke wedstrijden gespeeld en die sfeer ademt het nog steeds uit. Zo'n honderdvijftig genodigden wa ren om drie uur aanwezig toen mevrouw Terpstra arriveerde. Zij was uitgenodigd de eerste bouwhandeling te verrichten: het verwijderen van de Olympische Ringen boven de ingang van het stadion. Met behulp van een knoppenpaneel bediende zij de hijs kraan die de ringen van de muur tilde. Deze werden onder begeleiding van knallend, kleurrijk vuurwerk in de kist opgesloten, waarin ze gedurende de renovatie zullen worden bewaard. In haar toespraak dankte mevrouw Terpstra de duizenden burgers en de bedrijven die bereid waren gevonden mee te helpen aan de redding van het stadion. Meer dan tienduizend parti culieren hebben een steen of een stoel 'gekocht' en de rest wordt bijgedragen door een aantal grote sponsors, waar onder Schiphol, de RAI en Heineken. Na dit officiële gedeelte werden alle aanwezigen uitgenodigd via het gras van het stadion naar de overkant te lopen om daar deel te nemen aan de receptie. den bosch - De Ondernemings raad van scheerapparatenfabriek Phi lips Drachten bracht 13 november een geslaagd bezoek aan de OR van Hei neken Den Bosch. De collega's uit Drachten kwamen langs om ervarin gen uit te wisselen over het werken in zelfstandige taakteanrs. Behalve leden van medezeggenschap waren ook de directeur, een P&O manager en een PR functionaris van Philips Drachten aanwezig. Van Heineken zijde waren Herman Ubbink (manager Unit Den Bosch), Henk Bonthuis (hoofd P&-0 Den Bosch) en Marieke Fizaan (P&O- functionaris) uitgenodigd door de Bossche OR. De overheid meent dat concurren tie (ofwel mededinging) de dyna miek van de economie bevordert. Om deze reden wordt per 1 januari de nieuwe Wet Economische Mededin ging van kracht. Dit houdt in dat vanaf volgend jaar afspraken en gedragin gen die de concurrentie beperken niet langer zijn toegestaan. Ook worden voortaan concentraties van bedrijven, zoals fusies en overnames, op accepta tie getoetst. De nieuwe WEM past in het kabinetsbeleid dat gericht is op versterking van de concurrentie kracht van de Nederlandse economie. Daarnaast wordt de Nederlandse wet geving in lijn gebracht met de mede dingingsregels in het EG-verdrag. Met deze nieuwe wetgeving worden drie verboden ingevoerd. Dit zijn: kartels, concentraties van ondernemingen zonder voorafgaande melding en mis bruik van een economische machts positie. Een gevolg van het derde punt - het verbod op misbruik van econo mische machtsposities - is dat verticale prijsbinding wordt verboden. Dit bete kent dat er geen minimum consu mentenprijzen meer mogen worden afgesproken door de fabrikanten. De detaillisten zullen dus zelf de uiteinde lijke consumentenprijzen bepalen. Fabrikanten kunnen uiteraard wel adviesprijzen van hun merken blijven communiceren.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 27