DAPHNE DECKERS OP Dinsdag 18 november is Colonne 007, de nieuwe bottellijn van Heineken Zoeterwoude, met veel spektakel geopend. 'Bond-girl' Daphne Deckers verrichtte de openingshande ling door een 'bom' onschadelijk te maken met een flesje Heineken bier. gewapende mannen in het zwart ver scheen uit onverwachte hoeken, van achter machines, aan touwen uit het plafond, uit een busje dat met gieren de banden en loeiende sirenes kwam aangescheurd. Het publiek werd naar achteren gedwongen door dreigende geweren. Dit moest die tegenpartij zijn! BOM Schrik alom toen een heftruck met een tikkende bom tussen de toe schouwers werd neergezet. "Zie ze nou staan, die medewerkers van Colonne 007!", klonk onheilspellend een stem uit het niets. Ogen gingen alle kanten op om te achterhalen van wie deze stem kon zijn. "Ze denken Honderden mensen kwamen uit alle richtingen toegestroomd. Iedereen wist dat er wat stond te gebeuren, maar wat precies..? De spanning was voelbaar. Hoewel de banden van Colonne 007 leeg waren, stonden de machines te tikken en te sissen, vulden rookwolken het ge bouw en wieqten schijnwerpers witte lichtbundels op het midden van de zaal. Het publiek werd merkbaar rus teloos. OMWENTELING directie sinds de start van de bouw: vorig jaar weinig informatie heeft vrij gegeven. Dat komt omdat dit niet zomaar een colonne is, niet zomaar een project en niet zomaar een pro duct. Het gaat hier om een ontwikke ling die de geschiedenisboeken in zal gaan als een heuse omwenteling. Wij wat nerveus, aange- de tegenpartij al een aantal pogin- heeft gedaan om de productie stop te zetten." Hij had deze laatste woorden nog niet uitgesproken toen ineens het licht uit viel en overal vuur en ontploffingen ontstonden. In het schijnsel van het vuurwerk zag het publiek hoe Nus- meier in de chaos door zijn bodygu ards werd weggevoerd. Een leger van PROFESSIONELE SAMENWER- NG Algemeen directeur Strobos van Hei neken Neder land haalde de toeschouwers op dat moment weer uit de 'film' terug naar de werkelijkheid met een korte toe spraak. Hij stelde dat er, behalve de naam '007', nog een overeenkomst is echt dat ze heel wat zijn. Jullie zijn helemaal niets! Je hebt dan wel in één jaar tijd een hele colonne opgebouwd, maar weetje hoe snel je zo'n colonne kunt afbreken? Ik ga jullie hele pro ductie de lucht in blazen!" Ineens werd deze saboteur overstemd door een bekende tune... James Bond! Daar slaat hij, bovenop de loop brug! Bond gooide een touw van de loopbrug naar beneden om zo snel mogelijk tot redding te komen. Hij was echter net iets te snel: hij was ver geten het einde van het touw aan de brug vast te knopen, zodat hij het hele touw naar de diepte zag verdwijnen. Dan maar met de trap. Voordat James Bond de bom bereikte, stortte achter het publiek een muur van dozen in.-Een enorme vrachtwa gen kwam het gebouw binnenrijden. Uit de vrachtwagen sprong Daphne Deckers recht op haar doel af en maakte in één gebaar de bom onschadelijk: ze bluste de lont met een flesje Heineken bier. Applaus klonk op terwijl ze op de spreekstoel sprong: "We waren even 'stirred, but never shaken'. Dames en heren, veel succes met Colonne 007!" Hierop pakte James Bond haar in zijn armen en sprong met haar de vrachtwagen in, die in hoog tempo verdween. Nico Nusmeier verscheen met handboeien op het toneel, ter zijde gestaan door twee body guards. "Dames en heren. De officiële opening van Colon ne 007, die hier vanmiddag plaatsvindt, is een nis die u nog lang zal heu gen. Eindelijk wordt het stilzwijgen rond de colonne opgeheven. Het zal u zijn op gevallen dat de

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 24