(het Prentenkabinet Bij binnenkomst waan je je al in een paleisje: het hoge plafond in de hal is versierd met een enorm orna ment en in het midden hiervan hangt een statige kroonluchter die spranke lend licht verspreidt. Rechts en linies van de hal zijn twee grote deurope ningen, ieder een kroon van bloemor namenten dragend. In het verlengde van de hal ligt de gang: lichtspotjes schijnen op zeer kleurrijke moderne schilderijen die de wanden sieren. Het blijkt een galerie te zijn. Deze entree is kenmerkend voor de rest van het pand: klassiek met een progressief tin tje. OUDE PREBITEBI Henk is net terug van een weekje vakantie. Nu is Jan aan de beurt om even te ontspannen. De energie die beiden samen hebben, is 'gigantisch' volgens Henk. "Als Jan er een dag niet was met de verbouwing, deed ik nog niet de helft van wat ik deed als hij er wel was. We zijn onafscheidelijk." Henk vertelt (overigens continu in de wij-vorm) vol enthousiasme en trots over hun chique Prentenkabinet, dat sinds de opening bijna iedere avond vol zit. "Het heette al het Prentenkabi net, en omdat iedereen het zo kent, hebben we de naam zo gelaten. De universiteit van Leiden, de voormali ge eigenaresse van dit pand, bewaarde hier oude prenten. Vandaar de naam." AUTHENTIEKE SFEER BEHOUDEN Het grote restaurant is opgedeeld in verschillende zalen: de Albert Ver- weykamer, de Burgemeester Goe- koopkamer, de Serre en de Achterka Elke maand belichten we een nieuw horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Deze keer nemen we een kijkje in het nieuwe restaurant 'het Prentenkabinet' in de Kloksteeg te Leiden. Dit culinair etablisse ment, gevestigd in een monumentaal pand uit de 12e eeuw, werd op 21 oktober feestelijk geopend door de Leidse burgemeester Goekoop. Het is inmiddels het vierde restaurant van de onafscheidelijke tweeling broers Henk en Jan Versteegen, voor sommigen ook wel bekend van de band The Shoes'. Ooit werd Zoe- terwoude, de plaats waar de heren geboren en getogen zijn, ook wel Shoesterwoude genoemd! mer. In de Albert Verweykamer - ooit de werkkamer van dichter en hoogle raar Nederlandse letteren - staan klei ne ronde tafels met comfortabele stoe len. In deze ruimte kunnen de gasten een aperitief of een digestief nuttigen. "Mensen vinden het fijn om, voordat ze aan tafel gaan óf wanneer ze gege ten hebben, in een andere ruimte een drankje te drinken", weet Henk te vertellen. Aan de muren hangen diverse oude prentjes die de tweeling bij de opening van het restaurant heeft gekregen. Boven de kolossale marmeren schouw en boven de deur opening prijken muurschilderingen van de 17e eeuwse schilder De Wit. Henk: "We hebben het voor elkaar gekregen de gewenste authentieke sfeer te behouden. Het schilderwerk is net een toverbal, een aantal plaatsen hebben we soms wel zeven keer over geschilderd om de perfect passende kleuren te krijgen. Het was een enor me klus, maar we vonden het heel leuk om te doen." KROON OP ONS WERK "Ja, dit is écht de kroon op ons werk", meent Henk. Dat dit zo is, komt letter lijk tot uiting in de verlichting: klassie ke kroonluchters hangen in het mid den van alle 'kamers'. De tafels in de Serre en de Achterkamer worden apart verlicht door moderne lampjes die de vorm hebben van stilistische kroontjes. "Mooi hè, speciaal voor ons ontworpen door een vriend van ons." In de Serre en de Achterkamer staan de tafels ruim opgesteld langs de muren en de stoelen zijn voorzien van zachte wijnrode hoezen. De wanden zijn gedecoreerd met de originele kastdeuren van de kasten waarin vroeger de oude prenten werden bewaard. Wanneer je naar boven kijkt, zie je op de tweede verdieping een lang smal balkon waar 'tafels voor twee' staan opgesteld. Henk: "De ver schillende zalen kunnen ook worden afgehuurd door grote gezelschappen. Behalve de Albert Verweykamer natuurlijk want hier moeten alle gas ten altijd gebruik van kunnen maken voor een drankje." In totaal kan het restaurant zo'n honderdtwintig gas ten ontvangen. De burgemeester Goe- koopkamer, goed voor twintig gasten,

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 20