Een portret van...het Heineken Bouwadviesbureau Hamer of schroevendraaier gebruiken ze ita niet; pen en potlood vormen hun belangrijkste gereedschap. En toch zijn ze betrokken bij de verbouwing of nieuwbouw van menig horecapand. Een portret van het Heineken Bouwadviesbureau. Wie zijn ze en wat doen ze? mer wil van tijd tot tijd iets aan zijn bedrijf veranderen. De ene keer gaat het om betrekkelijk kleine wijzigingen, zoals een nieuwe tafelindeling of een nieuwe kleur gordijnen, de andere keer om een grote ingreep waarbij het hele pand moet worden verbouwd. Voor al die zaken kunnen de horeca ondernemers advies inwinnen bij de bouwkundig adviseurs van het Heineken Bouwad viesbureau. De horeca-onder- nenter neemt het op met zijn vertegenwoordiger, die het op zijn beurt doorgeeft aan de bouwkundig adviseur. De ver tegenwoordiger geeft daarbij tevens informatie over de klant en het horecabedrijf. Gewa pend met die informatie bren gen de twee een bezoek aan het horecabedrijf. Gaat het om een eenvoudig verzoek, dan is de vraag gemakkelijk te beant woorden door middel van een advies of enkele schetsen. Twaalf bouwkundig advi seurs werken verspreid over het land. Zij werken voor het Bouwadviesbureau, in een van de vier gewesten om zo dicht mogelijk bij hun opdrachtgevers, de vertegen woordigers, te zitten. Het Bouwadviesbureau is namelijk een servicedienst van Heine ken Brouwerijen Horeca. Zo'n servicedienst is een van de belangrijke middelen die Hei neken kan inzetten om service te verlenen aan haar klanten, de horeca-ondememers. Soms is het bestaan van het bouwad viesbureau voor horeca-ondeme mers ook de doorslaggevende reden om met Hei neken in zee te gaan. Want hoe gaat dat in de praktijk? Elke horeca-onderne- Komt er meer bij kijken, dan maakt de adviseur een plan en koppelt dat later terug naar de vertegenwoordiger, samen met een kostenbegroting. Com mercie maakt hierop een afwe ging in hoeverre Heineken Brouwerijen bijdraagt aan de advieskosten. ZOETERWOUDE se' tekentafels' worden met de pen geschetste tekeningen ver taald naar schetsen die een waarheidsgetrouw beeld van de situatie geven om de klant een indruk te geven van het eindresultaat. SPECIALISTEN Wordt er een bouwkundig plan gemaakt voor een ingrijpende verandering, dan komen op een bepaald moment andere collega's van het Heineken Bouwadvies bureau in actie. Zij zijn gehuisvest in een ruimte op de begane grond van de vierde vleugel van het Zoeterwoudse kantoor gebouw. Daar is ook de tekenkamer gevestigd, die zes medewerkers telt. Met behulp van compu ters met mini-CAD-sys- teem en twee 'ouderwet- Behalve de tekenaars werken er nog anderen bij het Heine ken Bouwadviesbureau in Zoeterwoude. Er zijn bijvoor beeld vier bouwkundig advi-

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 12