AFSCHEID .J. FRANCKEM GEZAMENLIJK AFSCHEID jjJBILEU El» TRA J.M.J KORTHOUT, L.i.W. VAN DEN HEUVEL, L.J.TH OERLEMANS EN R. MACHOUAHI zoeterwoude - Na 33 dienst jaren beëindigde de heer H.J.M. Francken dinsdag 28 oktober in het ontvangstgebouw De Hooiberg te Zoeterwoude zijn actieve loopbaan bij Heineken. Harry was laatstelijk werkzaam als Senior Technological Consultant bij de afdeling Support Western Hemisphere. Hij werd samen met zijn vrouw, dochter en zoon welkom geheten door Dini Bouwmeester. In haar toespraak memoreerde zij Harry's speciale voorliefde voor het kwaliteitsma nagement. Het bewaken van het kwaliteitsniveau van de Heineken-, Arnstel- maar ook de lokale bieren lag Harry nauw aan het hart. Waar Harry aan het begin van zijn carriè re, in het kader van die kwaliteits bewaking, veel afreisde naar de lokale brouwerijen over de hele wereld, nam met het stijgen van de leeftijd de reislust af en regelde Har ry zijn zaken het liefst vanuit Zoe terwoude. Harry ontving dank voor zijn grote inzet. Ook bij het smaak testpanel, waar Harry's goed ont wikkelde smaakpapillen een groot aantal afwijkingen konden consta teren, zal hij node worden gemist. Zijn humor, relativeringsvermogen en zijn gezelligheid waren altijd een waardevolle aanvulling. Namens de afdeling ontving Harry een pakket Intratuin-bonnen. Collega's van- over de hele wereld hadden faxen gestuurd en er was een speciaal boek gemaakt met briefjes, knipsels en collages. Harry zelf bedankte zijn collega's en alle aanwezigen voor de fijne tijd bij Heineken. Hij sloot zijn toespraak af met de gedenkwaardige woorden: "En nu een biertje, want een brou wer kan tenslotte niet zo lang pra ten zonder bier." Spoelstra wel genoemd werd door bekenden, met hun boot 'De Dorstles- ser' menigeen geholpen hebben en bij tijd en wijle het Starteiland te Sneek tijdens de Sneekweek van bier hebben voorzien. Hieruit mocht wel blijken dat Berend altijd en voor iedereen klaarstaat. Tot slot was er onder het genot van een goed glas Amstel bier en een hapje gelegenheid voor collega's, vrienden en familie om Berend te feliciteren. V.l.n.r.:de heren Van den Heuvel, Machouahi en Oerlemans den bosch - Op 23 oktober namen in Den Bosch vier medewer kers gezamenlijk afscheid van Heine ken. De heren Jan Korthout, Ben van den Heuvel, Leo Oerlemans en Riffi Machouahi werkten allen op de afde ling Verpakken. Ze hebben er bij elkaar opgeteld 130 dienstjaren opzit ten: Leo Oerlemans is in 1976 bij Hei neken in dienst getreden, zijn drie col lega's in 1970. De vier heren kregen eerst een lunch aangeboden. De part ners van de heren Korthout, van den Heuvel en Oerlemans waren daarbij ook aanwezig, evenals de teamleiders. Tijdens de lunch sprak Herman Ubbink de scheidende werknemers toe en bedankte hen voor hun jaren lange inzet. Hij wenste ze veel geluk toe voor de toekomst. De receptie, die 's middags plaatsvond in de Cambrinuskelder, werd druk bezocht door alle collega's die afscheid wilden nemen van dit gezelschap.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 29