Software van thuis is illegaal MEER VESTIGINGEN AANGESLOTEN Ook onze brouwerij in Den Bosch is aangesloten op dit nieuwe vergader systeem. Datzelfde geldt voor de vesti gingen van onze onderneming in Hongkong, Ierland, en per 1 januari aanstaande ook voor Italië, Spanje, Frankrijk en Griekenland. De aanslui ting van nog meer vestigingen zal, al dan niet clustergewijs, volgen. Het is overigens eveneens mogelijk om te vergaderen met derden, zoals toeleveranciers, die dit systeem ook in huis hebben. Heineken USA verga derde later op de dag bijvoorbeeld al via video met het accountantskantoor van onze onderneming. Naast vergaderen is het mogelijk om bijvoorbeeld reclamefilms en com mercials vooraf op afstand te bekijken. Hiervoor moet nu vaak worden gereisd. Ook is het mogelijk om bepaalde trainingen op afstand te vol gen via dit videosysteem. Het reserveren van vergadertijd op het nieuwe videosysteem kan via de Interne Dienst Office Management van de aangesloten vestigingen. De aanvraag moet in Amsterdam worden vastgelegd, aangezien daar de 'centra le' apparatuur staat. Voor meer infor matie over toepassingsmogelijkheden en het beleid dat Heineken voor videoconferencing heeft ontwikkeld, kunt u contact opnemen met project leider Anthony Tseng via telefoon nummer 020-5239566. Zoeterwoude Vindt u het ook zo gemakkelijk om zowel thuis als op het werk dezelfde software te gebruiken? Toch kan dat niet altijd, tenzij u zowel thuis als op het werk gebruikmaakt van legale software. Helaas komt het maar al te vaak voor dat een Heineken medewerker een thuis aangeschaft programma ook op de Heineken computer zet en omgekeerd. Of een screensaver van internet op zijn of haar com puter installeert. En dat is nu juist wat de mensen van de Dienst Informatie Management (DIM) van Heineken Nederland niet wil len. John Leune van DIM hierover: "Sommige medewerkers denken dal van thuis meegebrachte en zelf aangekochte software legitiem bij Heineken gebruikt mag worden. Zij zien de Heineken pc als een privé-pc. Dat is het niet. Het is een Heineken werkplek. En alle software die op die computer staat moet door Heineken zijn aangekocht. Anders gaat het om illegale software. Verder speelt nog mee dat illegale op de computer gezette software standaard Heine ken computerprogramma's kan ver storen. Een bepaald programma kan teveel diskruimte in beslag nemen of wellicht een ander programma beïn vloeden, dat daardoor gaat storen. En je krijgt daarnaast nog eens te maken met het probleem van virus sen. Het is in elk geval zo dat wij de juiste werking van een computer waarop illegale software staat, niet kunnen garanderen en daarom dan geen ondersteuning bieden. Een gebruiker heeft er dus alleen maar zichzelf mee als hij/zij met illegale software werkt." GOEDE ARGUMENTATIE Uitgangspunt is dat illegale software niet op Heineken pc's geïnstalleerd mag worden. Illegale software is alle Het aantal virussen neemt toe bij het gebruik van illegale software software die niet aangeschaft is door Heineken. Freeware, kopieën en privé aangeschafte software zijn dus ook illegaal op de Heineken pc. Als iemand goede argumenten heeft om bepaalde software voor zijn werk te gebruiken, dan kan hij bij DIM een aanvraag daarvoor indienen. "Wij kunnen er in dat geval voor zorgen dat dit legale, aangekochte software wordt", aldus John Leune. "In zon geval bekijken we eerst of deze software of soortgelijke soft ware niet al op onze productenlijst voorkomt. Als dat niet het geval is dan zullen we deze aanschaffen, mits de argumentatie goed is en deze software uiteraard niet versto rend werkt op al door ons geïnstal leerde programma's." Voor meer informatie kunt u tercht bij uw informatiecentrum. 15 I

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 15