Heineken neemt Ghanese brouwerij over Heineken N.V. heeft een HEIlUEKEIU-ontmoeting in München Heineken Technical Services (HTS) was onlangs voor de vijf de maal deelnemer aan de internationale beurs Drinktec/Interbrau in München. HTS had daar een ontmoe tingsruimte ingericht. II Correspondent zwaait af 4 6 6 7 7 8 9 10 10 11 belang van 90% verworven in de ABC Brewery in Ghana, Afrika. De aandelen zijn overgenomen van de Ghanese Social Security National Investment Trust (SSNIT). Dit heeft de Raad van Bestuur van Heineken N.V. 3 oktober laten weten. De ABC Brewery is de vierde brou werij op de Ghanese markt. Hei neken vergrootte vorig jaar al zijn belang in de Kumasi Brewery tot 50,2%. Daarnaast verwierf onze onderneming een aandeel van 15% in Accra Brewery Limited. Ghana is een van de weinige Afrikaanse landen waar tapbier een rol van betekenis speelt op de biermarkt. De ABC brou werij is marktleider in dat segment. De totale capaciteit is momenteel zo'n 300.000 hectoliter per jaar. De brou werij brouwt ABC Lager en ABC Stout, merken die een goede reputatie genieten bij de Ghanese consument. Daarnaast produceert het bedrijf een aantal frisdranken. De Ghanese bier markt is de laatste jaren aanzienlijk gegroeid. Een reden daarvoor is de toegenomen consumptie per hoofd van de bevolking. Ook de komende jaren kan Ghana als groeimarkt wor den aangemerkt. De aankoop van de ABC brouwerij past geheel in de strategie van Heine ken om zijn positie op het Afrikaanse continent verder te versterken. "Onze betrokkenheid bij delen van Afrika is duidelijk. Wij zijn er van overtuigd dat hier grote mogelijkheden liggen. Het is dan ook niet voor niets dat wij recent onze activiteiten in Nigeria, Angola en Ghana hebben uitgebreid", aldus de voorzitter van de Raad van Bestuur, de heer Vuursteen, 12 sep tember tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers van Heineken N.V. in Amsterdam. Drinktec/Interbrau vond plaats van 19 tot en met 26 september. Deze brouwbeurs wordt eens in de vier jaar georganiseerd voor bedrijven uit de drankenindustrie. Die bedrijven hebben daarbij de gelegenheid infor matie uit te wisselen over de laatste technologische ontwikkelingen, en hun producten en/of diensten aan de man te brengen. Drinktec/Interbrau biedt bijvoorbeeld veel informatie over verwerking van grondstoffen, iver afvulmachines en transportsyste men. HTS heeft een eigen invulling gegeven aan deze dagen door in plaats van een expositie-stand een ontmoetingspunt in te richten. Medewerkers van Hei- neken-brouwerijen van over de hele wereld konden er kennismaken met elkaar en ervaringen uitwisselen onder het genot van een biertje. De ontmoetingsruimte was ingericht als een sfeervolle bruine kroeg. Ruim driehonderd afgevaardigden van zo'n twintig internationale Heineken- brouwerijen hebben de beurs bezocht, waaronder de voorzitter van de Raad van Bestuur, de heer Vuursteen. In ROTTERDAM/ZOETERWOUDE - Sinds 1 oktober heeft onze Rotter damse correspondent Bram van der Graaf een nieuwe baan. Aangezien hij nu werkt bij de Reclame Service Dienst in Amsterdam, komt er een einde aan zijn cor-respondentschap. Bram was ons aanspreekpunt in Rot terdam Crooswijk sinds september 1991. Aangezien genoemde Heine- ken-vestiging zal worden gesloten wanneer ook de collega's van Horeca verhuizen naar een nieuw kantoor, zullen wij geen nieuwe correspondent voor Rotterdam benoemen. Bram, erg bedankt voor je enthousiasme en inzet voor Vers van 't Vat. Er zat zon der meer muziek in onze samenwer king. Namens Redactie en Redactiecom missie wens ik je veel succes in je nieu we functie van groepsleider Evene menten Uitvoering bij de Reclame Service Dienst. Peter Everts hoofdredacteur Door omstandigheden later dan ge pland, maar binnenkort is het zover: het Milieu Jaarverslag rolt van de per sen. Het zal dit jaar naar de hujsadres- sen van de medewerkers in actieve dienst worden verzonden. In een van de komende nummers van Vers van 't Vat meer aandacht voor dit verslag.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 3