I Elke maand belichten we een nieuw of vernieuwd horecapunt, dat een van onze biermerken schenkt. Deze keer nemen we een kijkje in een kortgeleden volledig verbouwde zaak op een bijzondere plek in Volendam: Grand café-restaurant Van Diepen. Iet als de dagen daarvoor hoosde het 18 juli nog van de regen. De negentiende klaarde het op en begon het fraaie zomerweer. Het leek een goed voorteken voor de horecazaak die deze dag haar deuren heropende na een maandenlange verbouwing. Want Van Diepen, een bekend begrip voor de mensen uit Volendam en ver re omgeving, was ingrijpend anders geworden. Voorheen was het een hotel-restaurant, met diverse zalen. Het hotel verkeerde echter niet meer in al te beste staat. Grote investeringen zouden nodig zijn om onder meer de keuken te renoveren en andere belangrijke aanpassingen door te voe ren. De tweede grote investering bin nen een paar jaar. Daarom besloot de eigenaar van Van Diepen het hotel tot de grond toe te laten slopen en een nieuw pand te laten bouwen. 5 no vember 1996 begon de sloop. Ruim acht maanden later was het zover dat de nieuwe horecazaak weer geopend kon worden voor het publiek. "De eerste tijd was heel hectisch", ver telt bedrijfsleider Thaam Hoekstra. "Voorheen was het pand dicht. Het was een wat deftig en statisch gebouw. Nu is het veel opener. Dat nodigt meer uit even binnen te komen. Vooral omdat het zulk mooi weer was vlak na de opening, zat het terras direct flink vol. Het personeel moest lange dagen maken en kon de eerste tijd zeker geen vrij krij gen." Natuurlijk kreeg Van Die pen de eerste dagen ook te maken met enkele 'kinderziek tes'. Een extra probleem daarbij was dat de mensen die bij de bouw betrokken waren, direct na de opening op vakantie waren gegaan. Maar alles is toch goed gekomen en Van Diepen draait al weer geruime tijd als vanouds. GOEDE STEK Grand café Van Diepen is geves tigd aan Haven 35, dé dijk waar over alle toeristen lopen die Volendam bezoeken. Het is dé toeristische route. Souvenirwinkels, fotozaken waar toeristen in Volen- dammer kostuum kunnen worden vereeuwigd, juweliers en diamantairs en 35 a 40 horecabedrijven: alles is te vinden aan de dijk.Vlakbij de steigers van de Marker Express is Van Diepen gevestigd. Voor een deel ziet het nieu we pand er nog hetzelfde uit als voor heen. De grote opvallende trapgevel springt nog steeds in het oog. Maar op de begane grond is het exterieur, zoals al gezegd, ingrijpend gewijzigd. Het grand café is op een hoek gevestigd. Wie over de dijk loopt, kan van twee kanten naar binnen kijken. Het interi eur, met manou stoelen, en een gedurfde combinatie van oranje en roze tinten, past bij de sfeer van een grand café en ziet er warm en uitnodi gend uit. Grote publiekstrekker is natuurlijk het terras. Vanaf het terras heeft men een goed overzicht over de Volendamse haven. Van Diepen biedt de bezoeker uiteraard meer dan alleen een goed uitzicht. Behalve het terras en het grand café bestaat het a la carte- restaurant ook nog steeds. De sfeer in het restaurant is zo veel mogelijk het zelfde gehouden als voorheen. Het opvallendste detail is het grote aantal schilderijen dat, waar je maar kijkt, aan de met gebloemde behang behan gen wanden is opgehangen. Het res taurant biedt plaats aan circa 60 perso nen. "Het restaurant had een heel goede naam in Volendam en omge ving. Dus daaraan hebben we eigen lijk niets veranderd", legt bedrijfslei der Hoekstra uit. "Wel hebben we de kleine kaart voor het grand café uitge breid." Het menu op de kaart in de vorm van een trapgevel biedt veel keuze. Het ligt misschien voor de hand, met zicht op de haven en de prikkelende geur van een naburige palingrokerij in de neus, een huisge- nraakte specialiteit als visstoofpotje oi vissoep te bestellen. Maar wie de voorkeur geeft aan iets anders dan vis, heeft ook keuze genoeg. NU HEINEKEN Ook de drankenkaart is uitgebreid. Vroeger had Van Diepen Amstel bier. Sinds de gedaantewijziging is Heine- ken het hoofdmerk. Daarvoor is in overleg met vertegenwoordiger Rinie Geel gekozen in verband met het internationale karakter van de bezoe kers en van Heineken en omdat het beter past in een grand café. Behalve Heineken (zowel in fles als op fust) zijn ook Amstel Malt, Vos, Wieckse Witte en Lingen's Blond verkrijgbaar. Dankzij de verbouwing beschikt Van Diepen ook over een moderne, grote keuken, een grotere bar en een nieuwe toiletgroep in de kelder (voor invaliden bereikbaar door middel van een invalidenlift). Het bedrijf heeft geen hotel functie meer. De overgeble ven ruimte boven de horece- zaak is benut voor de bouw van acht (koop)appartemen- ten. De verbouwing is nog niet geheel ten einde. Voor de win termaanden, wanneer er geen terras buiten staat, wil men een soort serre maken met glazen wanden. Grand café Van Diepen is gevestigd aan Haven 35 in Volendam, telefoon 0299-363705. Parkeren is mogelijk op een privé-par- keerplaats. Klanten van Van Diepen krijgen het parkeergeld (tl. 3,75) op vertoon van het parkeerkaartje terug bij het afrekenen van de bestelling.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 25