Hemeken /UÏA-L£U! ILLil X-PI'OOR geslaagd 6 oktober 1997 Betty Carter Trio 'Toots' Thielemans 3 november 1997 Dee Dee Bridgewater Ray Brown Trio 23 februari 1998 'Trumpet Summit' met o.a. Clark Terry Clark Terry Rotterdam - Hel eerste Heine- ken X-PTOOR is zeer goed ontvangen. Dit festival van live bands, dj's, pre view film, video arts, theater en nog veel meer, werd 19, 20 en 21 septem ber gehouden in respectievelijk Rot terdam, Amsterdam en Tilburg. Het programma van deze tour bevatte een bruisende mix van recent ontdekt en nog te ontdekken (ver)nieuw(end) talent uit verschillende disciplines. Heineken X-PTOOR is een initiatief van Heineken, het muziektijdschrift OOR en de zalen Nighttown, Melk weg en Noorderligs. "Met Heineken X-PTOOR halen we bands en dj's naar Nederland van wie wij denken dat zij het komende jaar gaan doorbreken", vertelt brandmanager Sponsoring Bart Merkus over het nieuwe evene ment. "We willen dat dit een fenomeen wordt dat je als jonge muzieklief hebber niet mag missen. Dat bezoekers achteraf zeggen: die band, daar heb ik nog het eerste optreden van in Nederland gezien." De eerste tour is volgens hem zeker geslaagd te noemen. "Het hoogtepunt vormde de zaterdagavond met een volledig uitverkochte Melkweg in Amsterdam. De Engelse formatie LAMB vormde de meest populaire act. Daarenboven sloeg de formule van de Heineken X-PTOORtour zicht baar aan. De filmzaal van Nighttown zat propvol tijdens de preview en de reacties op de eigentijdse poppenkast 'De Eefje Wentelteefje Roadshow' waren zonder uitzondering lovend. Het lijkt er dan ook op dat de basis is gelegd om deze samenwerking tussen Heineken, OOR en een aantal Heine ken poppodia volgend jaar te herha len", aldus Bart Merkus. Beeld van vrijdag 19 september in Nighttown Rotterdam van Charlie Barnet, Charlie Ventura en Eddie Vinson). Zijn internationale faam verkreeg hij met de band van Duke Ellington. Wie in aanmerking wil komen voor een van de te verloten toegangskaar ten, stuurt vóór 1 januari 1998 een (brief)kaart naar de redactie van Vers van 't Vat onder vermelding van 'jazz'. Vergeet niet uw naam, adres, woon plaats, telefoon- en personeelsnum- mer te vermelden. De winnaars krij gen automatisch bericht. Het redactie adres vindt u op pagina 2 van dit blad. Met een folder in de vorm van UaSmaI#AH een viewmasterschijfje werd üve otts EGrSIG tieme Ken de aandacht getrokken LflMB Boymerang Adam F AMSTERDAM - Net als vorig jaar sponsort Heineken een aantal jazz concerten in Het Concertgebouw in Amsterdam. De eerste was op 6 okto ber, maar er volgen er nog twee op 3 november en 23 februari. Op 3 no vember treden DD Bridgewater en het Ray Brown Trio. En in februari is er een optreden, met als titel 'Trumpet Summit' met onder anderen Clark Terry. Voor die laatste uitvoering stelt Heine ken in totaal tien kaarten beschikbaar (voor vijf medewerkers met intro ducé). Een avond met Clark Terry is in feite een avond genieten. Deze man uit St. Louis was al jong gefascineerd door de trompet. Op de middelbare school kon hij zijn droom verwezenlij ken en werd hij lid van de schoolband. Daar werd hij vooral beïnvloed door de vele jazztrompettisten waar St. Louis om bekend staat. Later speelde hij in enkele bands (waaronder die

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 10