VI d jy Nederland is vanaf 9 december 1997 een uniek uitgaanscentrum rijker: 'ShowBizCity'. Deze nieuweüttractie van Joop van den Ende biedt de liefhebbers theater, show, comedy, soap, film, musical en niet te vergeten lekker eten en drinken. Heineken is erbij. De overdekte 'amusementsstad' verrijst in Aalsmeer. De bekende tv- en evenementenproducent Van den Ende haalde de inspiratie voor zijn plannen uit Amerika. Grote entertainmentbedrijven als Warner Brothers en Walt Disney bestieren daar immers al langer attractieparken van wereldfaam. Heineken werd door deze 'bekende Nederlander' benaderd om de drank te verzorgen in 'zijn nieuwe stad'. Onderhandelingen tus sen Van den Ende en ons kantoor in Hoofddorp hebben er uiteindelijk toe geleid dat verschillende bieren van Heineken zullen worden geschonken. En zoals Jos de Moei, directeur van ShowBizCity, aangeeft: "Wij leveren alleen producten van hoge kwaliteit en Heineken is daar een van." SHOWBIZ EM HEINEKEN Joop van den Ende en Heineken Nederland-woord voerder Jur Raatjes troffen elkaar onlangs bij ShowBizCity wordt, zo stelt Van den Ende, een amusementsstad waarin zich om iedere hoek een nieuwe ver rassing aandient. "Een stad waar je geweest moet zijn om te ondergaan hoe bijzonder ze is en waar de bezoe ker aan den lijve kennis kan maken met de buitenkant én met de binnen kant van de showbusiness." Maar zover is het nog niet, want als je nu op de betreffende locatie in Aalsmeer aankomt, kun je zien dat ze nog druk doende zijn met het bouwen van deze nieuwe 'stad'. Vooralsnog kun je je niet voorstellen dat dit immense pro ject - met een vloeroppervlak van 12.000 vierkante meter - op de geplande datum klaar kan zijn, maar Van den Ende laat weten dat ze "tot op de seconde op schema zijn". Het totale complex zal 30 verschil lende attracties en evenementen bieden en kan dagelijks 2.500 bezoekers ontvangen. Bij bijzon dere gelegenheden, variërend van bedrijfs- en productpresentaties tot tentoonstellingen en conferenties, kan deze capaciteit nog worden verruimd. In het complex komen elf horeca- locaties, waaronder drie thema restaurants, een mega disco en diverse thema-cafés. Hier zullen naast (uiteraard!) Heineken ook Wieckse Witte en Vos op de tap te verkrijgen zijn. De bevoorrading voor de zestien tappunten voor Heineken bier zit in twee kelder- bierinstallaties met ieder vier tanks (totaal 8000 liter bier). En er is voor ieder wat wils, want wanneer de bezoeker graag uit een flesje wil drin ken, kan onder meer in de disco een Heineken Longneck worden besteld. In het Mexicaanse restaurant staal het door onze brouwerij geïmporteerde Sol op de kaart. Uiteraard kan ook een alcoholvrij drankje worden genuttigd zoals een Amstel Malt of een Sourcy. INDRUK VAN ATTRACTIES EN VOORSTELLINGEN Het is nog moeilijk voor te stellen wat er allemaal aan soorten vermaak in het nieuwe uitgaanscentrum gaan komen. Want wie kent het gevoel om in het middelpunt van de showbizz van internationale allure te staan? Daarom staat een wervelende show in het Broadway Theater centraal. Hier wordt het publiek, door middel van zang en dans, een uur lang meege voerd naar de roots van de Ameri kaanse zwarte muziek. Speciaal voor deze voorstelling werden in New York audities gehouden. Opzwepende rit mes en een adembenemende chore ografie zorgen ervoor dat iedereen zich letterlijk bij de productie op het wereldberoemde Broadway waant. Ook kun je zelf lekker swingen in de Big Apple Disco, een moderne dan cing die bestaat uit twee verdiepingen. En hierna mag je even op adem komen in een van de gezellige cafés zoals de Grand Piano Bar. Of even genieten van roddels in de Gossip Bar. De muren van dit café zullen worden behangen met ver halen uit roddelbladen. Joop zal ze hoogstpersoonlijk voorzien van het predikaat 'Waar' of 'Niet Waar'. En het is raar maar waar, maar niet iedereen is overal wel kom: in het Strippendales Café zijn geen heren toegestaan! In ShowBizCity kun je genieten van een Italiaans- of een Mexi caans menu. Daarnaast zijn er diverse gelegenheden voor een 'snelle hap'. Bijvoorbeeld de authentieke Amsterdamse brood jeszaak. "En goeie Amsterdamse broodjes, écht goed, daar kun je me persoonlijk op afrekenen", meent Joop.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 29