horeca markt Murphy's timmert aan de weg binnen de lUederlandse Heineken Brouwe rijen brengt al enige jaren bier van de tot ons concern behorende Ierse brouwerij Murphy op de Nederlandse markt. Murphy's is wereldwijd, 'v-v. voor veel mensen misschien verrassend, inmiddels al het derde merk van ons concern. Tot voor kort werden Murphy's Irish Stout en Murphy's Irish Red in ons land geïmporteerd en vanuit Rijsbergen gedistribueerd door De Brouwketel B.V. Door de groeiende populariteit van dit met vakman schap en volgens traditie gebrouwen speciaalbier, is echter besloten voor een bredere aanpak. Daarom zal Heineken Brou werijen voortaan alle activiteiten rondom Murphy's in Nederland ontplooien vanuit Zoeterwoude. Het premium speciaalbier staat symbool voor alles wat écht Iers is. Arno Donkersloot, junior brand- manager Horeca: "Bij de distributie en positionering van Murphy's staan Ier se, Engelse en Schotse pubs centraal. De eerste officiële Murphy's Irish Pub is inmiddels ook al geopend." De pub, door en door Iers en gevestigd aan het vermaarde Amsterdamse Leidseplein, is een stukje Ierland in het hartje van Amsterdam. De pub is helemaal ont worpen en gefabriceerd in Ierland en daarna naar Nederland verscheept om hier te worden gemonteerd door Ierse bouwers. De leiding van de pub is vol ledig in handen van Ieren en ook het bier komt rechtstreeks van de traditio nele brouwerij in het Ierse Cork. Arno: "Het is de bedoeling dat de con sument kennis maakt met het product in de juiste omgeving. Oftewel, in de betere authentieke Ierse, Schotse en Engelse pubs. Een authentieke pub is naar onze mening dé ideale plaats om Murphy's Irish Stout en Murphy's Irish Red te ontdekken. De associatie met de pubs, en met de Ierse en Engel se waarden, is dan ook essentieel. Hiermee proberen wij in te spelen op de behoefte van de internationale bierdrinker en het 'ontdekkingsge- voel' van de internationaal georiën teerde Nederlandse consument. Van uit dit oogpunt wil Heineken, in samenwerking met Murphy Brewery Ltd., nog meer Irish pubs in Nederland gaan openen."

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 11