HEI TRO TOT VOLWASSli "We hebben de eerste bouwsteen gelegd om een mooi evenement neer te zetten." Dit zei Heineken brandmanager Bart Merkus vorig jaar na afloop van de eerste Heineken Trophy. Nu, precies een jaar later, blijkt hij niets teveel te hebben gezegd. Werd de eerste editie van de Heineken Trophy nog gerangschikt onder het kopje 'geslaagd', dit jaar was het eve nement volgens iedereen die je er naar vroeg, in vrijwel alle opzichten een absoluut succes. Daarmee bleek de organisatie uiteindelijk maar een jaar nodig te hebben gehad om het enige gras-tennistoernooi van Nederland van zijn laatste kinderziektes te ontdoen. "De Heineken Trophy is een volwassen evenement geworden." Winnares bij de vrouwen werd de Roemeense Ruxandra Dragomir de heren, dan kon je een baan verder op je hart ophalen bij het vrouwen tennis. Want daar zijn korte rallies juist weer vaker uitzondering dan regel. Niet alleen het publiek vond de formule een succes, ook de spelers waren zeer enthousiast. Miriam Ore mans, finaliste bij de vrouwen: "Je kunt mannen- en vrouwentennis moeilijk vergelijken, maar het blijft hetzelfde spelletje. De uitvoering ver schilt en dat lijkt mij, ook gezien de grote opkomst tijdens de Heineken Trophy, een uitstekende zaak voor de tennisfan." Ook het recordaantal van 40.000 bezoekers en de enthousiaste reacties van de ATP en WTA (de spe lersvakbonden voor mannen en vrou wen) onderstreepten eens te meer het succes van de formule. HELIKOPTER Vorig jaar beloofde de organisatie een nog sterker deelnemersveld naar de Heineken Trophy te willen halen. Met maar liefst drie spelers uit de top vijf van de ATP-wereldranglijst, loste de organisatie deze belofte ruimschoots in. Dat de winnaar van het herentoer- nooi Richard ICrajicek heette, was uit eindelijk de kroon op een prachtige week toptennis. De inmiddels ex- De opzet van de Heineken Trophy was dit jaar ingrijpend gewijzigd. In de eerste plaats was de accommo datie van het toernooi sterk verbeterd en uitgebreid. Zo waren er om het sterk toegenomen aantal wedstrijden te kunnen opvangen, drie extra gras- banen bijgekomen, waaronder een gloednieuw centre court. Ook de spe lers- en publieksfaciliteiten waren dit jaar verbeterd ten opzichte van vorig jaar. Bovendien had deze tweede edi tie, naast een herentoernooi, ook een vrouwelijk deelnemersveld. Deze normaal alleen in Grand Slam-toer- nooien gebezigde 'combinatie' bleek uiteindelijk een ideale greep. Want als tennisliefhebber werd je op je wenken bediend. Wilde je wat anders dan het snelle, vaak door harde services gedo mineerde (serve and volley)spel van

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 4