SDU COLLEGA >3 14 !5 ►5 !5 !6 17 17 17 >8 to 31 31 31 line ken eld- ;ba- aar- zoeterwoude - Vrijdag de I3e heeft voor Jos Steenbergen (Commer cie) een heel andere betekenis gekre gen. Ondanks enige bedenkingen van Jos, had zijn veertienjarige zoon de bekende poster van de Mitsubishi Carisma-promotie voor het raam gehangen. De latere posterkreet 'Car- gemist' (van een andere adverteerder) sloeg op deze beruchte vrijdag niet meer op hem. Want toen hij 13 juni op zijn fiets naar huis reed, stonden de importeur van Mitsubishi en een foto graaf in de tuin en kwam zijn zoon met een officiële brief in zijn hand aangerend. Jos heeft één van de Caris- ma's gewonnen, half juli heeft hij zijn nieuwe auto gekregen. Nu nog zijn oude verkopen Jos Steenbergen met zijn Carisma amersfoort - Mevrouw A.H. rauwer-Korf, burgemeester van Amersfoort, heeft 28 juni in het cen trum van Amersfoort de Sourcy-fon- tein in werking gesteld. Dit deed zij nder toeziend oog van onder ande- en jurylid Paul Huf en Harry Philippa Vrumona). Het waterobject is de eer- e fontein in Nederland die eveneens als klok wordt gebruikt. De fontein is het resultaat van de Sourcy Fontein Ontwerpwedstrijd, ie in april 1996 werd uitgeschreven. Deze wedstrijd zorgde destijds voor ruim 650 inzenders. Zij deden een gooi naar de hoofdprijs: de realisatie van hun eigen ontwerp in een stad in ederland. De bekroonde inzending kwam van de Zeeuwse productieme dewerker Herman Bin. Hij ontwierp een fontein waarvan de spuiters het juiste tijdstip aangeven. De uiteindelij ke, atoomgestuurde, versie telt veer tien waterspuiters. De twee in het midden doen dienst als de grote en kleine wijzers van de klok en geven zeer nauwkeurig de tijd aan. De twaalf in de rand geven het secondeverloop weer: elke vijl minuten gaat een vol gende spuiter aan. En op hele uren spuiten alle twaalf stralen tegelijk. De fontein is 's nachts verlicht. Dat juist Amersfoort de klokfontein kreeg aangeboden heeft alles te maken met de geschiedenis van deze keistad. Amersfoort heeft door de eeu wen heen een belangrijke rol gespeeld als leverancier van zuiver water voor de vele brouwerijen die de stad rijk was. Het kunstwerk is overigens het eerste element voor het nieuw te bouwen winkelcentrum aan de Sint Jorisstraat in Amersfoort en blijkt inmiddels vooral voor kinderen een ware attrac tie.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 3