Kunst in Productie KEMDOEIU Fanfare voorzitter treedt af 1 den bosch - Er waren al films, dia series en foto's van. Maar kunstenares Dorien van Diemen heeft op 2 juni de flessencolonne van Heineken Den Bosch nu ook in olieverf vastgelegd. Het kunstwerk is onderdeel van de serie 'Mens en Werk', waarbij Van Diemen twintig schilderijen van speci fieke werkplekken maakt. Ze besteedt ruim een dag op de werkplek zelf aan deze portretten, daarna maakt ze ze thuis verder af. Dorien wil met dit project de verschil lende banen onder de aandacht bren gen. Bij Heineken vond ze vooral de combinatie van het snelle productie proces en de brouwerijmedewerker interessant. Eerder verschenen van haar hand schilderijen van een hart operatie, een kunstveiling en een radiopresentator. Dorien koos voor Heineken omdat het een groot en bekend bedrijf is en omdat ze zelf ook graag eens een kijkje achter de schermen wilde nemen. Ze vertelt hierover: "Ik vond het erg spannend om dit schilderij bij Heine ken te maken. Er was ook zo veel te zien vanaf de galerij waar ik stond. De combinatie van het geluid, de vele medewerkers die ik aan het werk zag en de productie op zich was voor mij indrukwekkend. Ik heb heel veel ver schillende werkplekken geschilderd en dit is het enige schilderij dat ik heb gemaakt van een groot productiebe drijf. Het schilderij is daarom een waardevolle aanvulling." Alle doeken worden vanaf 30 augus tus tot 23 september geëxposeerd in Galerie Imago in Amsterdam. Ook komt er een catalogus, waarin de schilderijen en de bedrijven die het betreft worden vermeld. ml jdr echt/zoeter woude Vrijdag 20 juni werd in Mijdrecht stil gestaan bij het feit dat Heineken en IBM al sinds 1947 zakendoen op het terrein van kantoorautomatisering. Financieel directeur Van der Torren gaf IBM namens Heineken Nederland onder meer een speciale delftsblauwe bierpul. Dat de samenwerking na 50 jaar nog steeds een actieve is, werd onderstreept op de in Mijdrecht gevestigde kartbaan van coureur Michael Bleekemolen. Daar werd gezellig samen gekart. Directeur Van der Torren overhandigde IBM onder andere een speciale delfts blauwe bierpul den bosch - Wim Römkens heeft per 1 juli 1997 zijn functie als voorzit ter van de Heineken Fanfare neerge legd. Hij is afgetreden omdat hij het voorzitterschap niet langer meer kan combineren met zijn werkzaamheden voor onze brouwerij in Den Bosch. Naar een opvolger wordt nog gezocht. Als dank voor zijn jarenlange uizet voor de Heineken Fanfare, werden 7 juni in het Heineken Ontspamiings Centrum een afscheidsconcert en een receptie voor Wim gehouden.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 23