Dutch Brewers Band a la Glenn Miller WIECKSE WITTE geren' die tussen de zestien deelne mende cafés kuierden, om maar niets van de éénendertig optredende bands te hoeven missen. DE RIDDER Het muzikale gebeuren begon overi gens al op vrijdagavond in de Stads- brouwerij zelf. Daar werden sponsors ontvangen en van een hapje en drankje voorzien. Ook speelde hier het trio Mississippi Bound met zanger Calvin Jackson. Dit trio brengt gepas sioneerde down home blues. Na de ontvangst bij De Ridder trok het gezel schap langs de vele cafés. Daar konden de bezoekers genieten van aanver wante stijlen als rock roll, zydeco, boogie, jazz, rhythm and blues, soul en funk. Zaterdag was er voor het eerst een groot buitenpodium op het stationsplein geregeld, waar de uit Chicago afkomstige Jan James een optreden verzorgde. Regenbuien zorgden ervoor dat de honderden bezoekers niet het hele optreden voor het podium bleven staan, maar liever aan de rechterkant ervan onder de overkapping van de stationsentree schuilden. Daar probeerden ze niets te missen van het repertoire, dat stilis tisch tussen rock, blues en vooral soul hangt. De hoofdrollen van het optre den waren vergeven voor het Keith- Richard-achtige gitaarwerk van Craig en James' rauwe stemgeluid dat zowel aan Melissa Etheridge als Aretha Franklin doet denken. Om 22.00 uur begonnen de optredens in de diverse cafés. En was het vrijdagavond al gezellig druk, nu puilden de cafés let terlijk uit. Alle optredens waren gratis toeganke- lijk. oplage geperst. Het is nog niet bekend of de Dutch Brewers Band zal blijven bestaan, nu het einddoel - de uitvoe ring in Maastricht - is bereikt. De Heineken-leden in de Dutch Bre wers Band zijn: Henk Breederveld (klarinet), Peter van Dongen Torman (alt-sax), Louis Eggen (bariton-sax), Max Gerhards (tenor-sax), Gern Huij- berts (basgitaar), Albert Ninck Block (alt-sax), Hans Olthoff (piano). Jan James MAASTRICHT - De stadswijk Wijck van Maastricht stond 20 en 21 juni in het teken van het Wieckse Witte Rhythm Blues Festival 1997. Het was de tweede keer dat dit evene ment, gesponsord en georganiseerd door Stadsbrouwerij De Ridder, werd gehouden. Ook nu ging het om een gevarieerd programma, waarin zowel de grote stads-blues als de oerklanken uit het diepe zuiden aan bod kwamen. En het waren met name 'oudere jon- De Dutch Brewers Band poserend in Maastricht, met orkestleider Peter Stöve liggend voor de orkestbak AMSTERDAM - Een opvallende verschijning in brouwersland is de Dutch Brewers Band. Deze bigband in de stijl van Glenn Miller, bestaat uit muzikale medewerkers van diverse Nederlandse brouwerijen. Het Cen traal Brouwerijkantoor (CBK) is ver antwoordelijk voor deze unieke vorm van samenwerking. Ellen van Hou- tum (communicatiemanager van het CBK en in haar vrije tijd zangeres) heeft deze club bijelkaar gebracht met het oog op het recente jubileumcon gres van de European Brewery Con vention (EBC) in Maastricht. Vanwe ge het succesvolle optreden in het MECC, heelt de Dutch Brewers Band in juni cd-opnamen gemaakt in de Basement Studio's te Bunschoten/ Spakenburg. De cd wordt in beperkte

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 21