lit estaurant Zo stonden er onder andere Taco's, en Mexicaans pannetje en Mexi- aanse bonensoep op het menu. Ton van Engelen van het kantoorres- taurant was na afloop van de Mexi caanse week zeer tevreden. "We heb- >en veel positieve reacties gekregen. Zo'n speciale week brengt toch altijd veel extra werk met zich mee, maar het is altijd weer de moeite waard. Overigens vonden wij het zelf ook leuk om te doen. Het is weer eens wat anders." Naast het speciale menu en de versiering vond er ook een 'Lote- ria', oftewel loterij plaats. Medewer kers die iedere dag kwamen eten, konden een Mexicaans weekend winnen. Jeroen Bor, tijdelijk mede werker van Planning Control van HTS, werd uiteindelijk de gelukkige AMSTERDAM - Hotel-Brasserie- Bar 'Die Port van Cleve', gevestigd aan de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam (waar eens brouwerij De Hooiberg stond), is 28 mei heropend door de heer A.H. Heineken. Na een bijna twee jaar durende verbouwing biedt het bedrijf achter de fraaie monumentale gevel een waar scala aan eersteklas horecafaciliteiten. Het 4-sterren-hotel beschikt over 120 luxe kamers, Brasserie 'De Poort' heeft naast traditionele gerechten als huts pot nog steeds de befaamde genum Heineken N.V. heeft een speciale band met 'Die Port van Cleve'. Ooit, op 16 december 1863, kocht Gerard Adri- aan Heineken, de grootvader van de heer A.H. Heineken, brouwerij De Hooiberg. Vanaf dat moment en vanaf die plek begon de geschiedenis van de onderneming. De speciale band met Heineken N.V. ontstond toen op 5 sep tember 1870 op de plek van De Hooi berg een nieuw café en bierhuis werd geopend onder de naam 'Die Port van Cleve'. Het lag dan ook voor de hand dat de openingshandeling van de verbouw de Port van Cleve, het onthullen van een aantal in ere herstelde muurschil deringen, verricht zou worden door de heer Heineken. merde biefstukken op het menu staan en de aloude Bodega 'De Blauwe Parade' is in ere hersteld en heeft zijn authentieke interieur behouden. Daarnaast beschikt 'Die Port van Cle ve' nu over uitgebreidere faciliteiten in de Regentenzaal en de Stadhou derszaal.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 7