Alan Parke ziet wel waar de wind hem brengt Nadat hij zijn jeugd onder de rook van Dublin had doorgebracht, werd deze Ier op latere leeftijd een ware wereldreiziger. Zo werkte hij in Afrika, verbleef hij zeven jaar in Spanje en is sinds één jaar een trotse inwoner van Amsterdam. We hebben het over de 49-jarige Alan Parke. Parke werkt sinds een jaar in Amsterdam als Corporate Controller. Wij bezochten hem op het hoofdkantoor in Amsterdam. "Ik werk graag hard, maar wel met een glimlach." "II sPreek' geen Engels? Nee, hoeft zich niet te verontschuldi gen, dat zou ik eigenlijk moeten doen", zegt Alan Parke door de tele foon. Hij is vlak voor ons interview nog even bezig met een telefoonge sprek. Hij spreekt (nog) geen Neder lands. Parke: "Dat komt min of meer door het feit dat iedereen hier zeer goed Engels spreekt. Want nadat bleek dat het leren van deze verschrikkelijk moeilijke taal geen absolute noodzaak meer was, ben ik, ook wegens tijdge brek, gestopt met de cursus Neder lands. Het is bovendien erg moeilijk te combineren met mijn werk. Ik ben voor mijn huidige baan vrij vaak in het buitenland waardoor ik veel les sen miste. Maar wie weet, pik ik het ooit nog eens op." HEINEK EN-LOOPBAAN Alan Parke werkt nu ongeveer tien jaar voor Heineken, waarvan een jaar in Amsterdam. Daarvoor was hij werkzaam voor uiteenlopende bedrij ven. "Nadat ik net was afgestudeerd als Charter Accountant (vergelijkbaar met Register Accountant), begon ik mijn carrière in Dublin bij Price Waterhouse, een groot accountantskantoor. Al vrij snel vertrok ik voor mijn werkgever rich ting Afrika." Daar mee ging voor Alan een wens in ver vulling. Want Par ke had eigenlijk altijd al de ambitie gehad om eens een tijdje in het buiten land te gaan werken. Dat tijdje werd overigens bijna twintig jaar... Parke: "Ik heb, voor verschillende bedrijven, in drie Afrikaanse landen gewerkt. Ik ben begonnen in Marok ko, vervolgens heb ik twee jaar in begon, wist ik weinig van het bedrijf achter het biermerk. Heineken was voor mij, net als voor veel anderen denk ik, een van de voornaamste bier brouwers ter wereld. Ik wist dat het merk over de hele wereld werd ver kocht, maar dat was eigenlijk wel het enige. Murphy's kende ik wel, maar Guinness is in Ierland vele malen bekender. Om een voorbeeld te noe- Kameroen doorgebracht en daarna nog eens jaar in Kenia. Pas sinds 1986 werk ik voor Heineken." Alan Parke begon zijn Heineken- loopbaan als Finance Manager bij Murphy's, in Cork. "Voordat ik hier

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 4