Elke maand belichten we een nieuw horecapunt dat een van onze biermerken schenkt. Voor dit nummer nam Vers van 't Vat een kijkje in Amsterdams nieuwste grote attractie: newMetropolis. Ofwel het nieuwe 'science and technology center', dat 3 juni officieel is geopend door Koningin Beatrix. Precies een week voor de officiële opening wordt er nog hard ge werkt om er voor te zorgen dat new Metropolis op tijd klaar is. Bouwvak kers zijn buiten en binnen het pand druk bezig met het metselen van muren. Ook binnen moet nog heel wat werk worden verzet. Er is nog geen spoor van een kassa te ontdek ken, de entree-hekjes moeten nog worden neergezet en her en der zijn leveranciers bezig met het installeren en testen van computers en andere spellen. Tentoonstellingsontwerpers geven de laatste aanwijzingen. Een houten achterpaneel en bijbehorende 'toonbank' geven op elke verdieping aan waar later de nu nog verpakte Heineken tap- en koelinstallaties zul len worden geplaatst. Wat straks een groot dakterras moet worden met schitterend uitzicht op 'de skyline' van Amsterdam, is nu nog een betonnen vlakte. Ook achter de schermen wordt hard gewerkt om alles op tijd af te krijgen. Achter een gesloten deur, onzichtbaar voor het publiek, werken de newMe- tropolis-medewerkers in het kanto rengedeelte. Verhuisdozen op en onder bureaus laten zien dat de zaak nog lang niet op orde is. De telefoon rinkelt constant. Veelvuldig beant woordt de telefonist de blijkbaar veel gestelde vraag 'vanaf 4 juni is newMe tropolis open voor het publiek'. Het grote groene koperen gebouw, dat bovenop de (drijvende) LJtunnel is gebouwd, heeft blijkbaar al van velen de nieuwsgierigheid geprikkeld. Het ruim tweehonderd meter lange science center heeft dan ook een opvallende vorm. En heeft daardoor al een aantal bijnamen gekregen. Zoals 'de kikker' door zijn groene kleur, of 'het schip' naar zijn vorm. Architect Renzo Piano, onder meer bekend van het door hem ontworpen Centre Pompidou in Parijs en in 1995 winnaar van de Erasmusprijs, heeft echter de LJtunnel gespiegeld weerge-' geven. Met het standpunt dat een tunnel niet zo lelijk is datje hem moet verbergen, heeft hij een ontwerp

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 28