Henk fietst zieke Henk Kuijt (35) werkt al negen jaar als beveiligingsfunctionaris bij Proseco te Katwijk, de security-organisatie van Heine- ken. Zijn vrije tijd brengt Henk veel op de fiets door. Op tweede Pinksterdag reed hij voor de derde keer de Elfstedentocht voor fietsers. Hij legde 235 kilometer af om geld in te zamelen voor een dagje Efteling met honderd ernstig zieke kinderen. Omdat het dagje Efteling zo'n groot succes was, kreeg het in 1994 en 1995 een vervolg. In 1994 fietste Henk voor de patiëntjes van het Juliana Zieken huis in Den Haag en het jaar daarna waren de kinderen van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam aan de beurt. Vorig jaar kon Henk wegens een operatie aan zijn knie, niet fietsen. Dit jaar heeft hij de tocht echter weer gereden, opnieuw voor de patiëntjes van het AZL. "Ik begon 's ochtends om acht uur en was 's avonds om kwart over zeven klaar. Het ging dit jaar bui tengewoon goed. Gelukkig was het mooi weer en stond er niet veel wind", aldus Henk. sponisoRS Henk vervolgt: "Met deze tocht heb ik weer een redelijk bedrag ingezameld, maar het is nog niet genoeg. Het wordt namelijk elke keer moeilijker om sponsors te vinden. Dit jaar heb ik er minder, dus dat zou betekenen dat er minder kinderen mee kunnen. Daarom ben ik nu nog steeds op zoek naar nieuwe sponsors, zowel bedrij ven als particulieren, die hun steentje bij willen dragen. Alles is welkom, alle kleine beetjes helpen. Als het dan mag lukken, gaan we 26 september weer met drie bussen en honderd kinderen richting Kaatsheuvel om ze een dagje lachen en genieten te bezorgen." Wie het initiatief van Henk Kuijt wil steunen, kan een bedrag overmaken op rekeningnummer 66.40.97.391, ING Den Haag t.n.v. H. van Malssen- Kret o.v.v. Efteling 1997. Henk wist wel dat hij iets voor zieke kinderen wilde doen, maar hij wist nog niet precies wat. Daarom vroeg hij het Academisch Ziekenhuis in Leiden "We vertrokken onder politiebegeleiding met drie bussen, honderd kinderen, twee clowns, verplegers, een arts en vele vrijwilligers. De kin deren kregen allemaal een gekleurde sweater zodat we ze goed konden herkennen. In de Efteling verdeelden wij de kinderen in tien groepen, die elk op eigen gelegenheid het park rond gingen", vertelt Henk enthou siast. "De kinderen werden de hele dag in de watten gelegd. Het was ont zettend zwaar maar ik vond het een enorme ervaring. Je zag ze steeds maar weer lachen en genieten. Hun dankbaarheid was heel erg groot. Het was zo bijzonder dat ik er nu nog kip penvel van krijg." enk Kuijt: "Mijn collega's fietsen al jaren de Elfstedentocht voor fietsers. In 1993 reed ik voor de eerste keer mee. Ik vond dat ik een goede reden moest hebben om die 235 zwa re kilometers te rijden. Een kennis die zich bij een marathon had laten spon soren voor een goed doel, bracht mij Het dagje Efteling in 1993 op een idee. Vervolgens ben ik bij alle vrienden en bekenden, maar ook bij bedrijven gaan vragen of ze mij wil den sponsoren. De meesten beloon den mij met een bedrag per kilometer en dat leverde een mooi resultaat, op" BESTEMMING (AZL) hierbij om raad. Henk: "Zij zei den dat ik het beste het Ronald Mac- Donald-fonds kon steunen. Maar ik wilde liever meteen zien wat er met het geld gebeurde, zodat ik de spon sors erbij zou kunnen betrekken. Daardoor kwam ik op het idee om een dagje uit te organiseren voor jonge kankerpatiëntjes uit het AZL." De medische afdeling van het AZL selecteerde toen honderd kinderen die mee konden naar de Efteling. Henk Kuijt re gelde verder alles: de bus sen, de toegang, de medi sche begeleiding, eten, drinken, noem maar op. KIPPENVEL

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 26