UjJ| iev©jj LAGE ZWALUWE In mei vonden de jaarlijkse dag tochten plaats voor niet-actieven, alle oud-medewerkers die (ver vroegd) gepensioneerd zijn of zijn opgenomen in de Heineken Invaliditeitsregeling. Vergezeld van hun partner of ander fami lielid gingen de niet-actieven er een dag op uit. oeterwoude opende de rij. Alle niet-actieven van Zoeterwoude, Rotterdam en gedistilleerdvestigin- gen, gingen verspreid over drie dagen naar de Biesbosch. Gelukkig was het alle dagen droog. De bussen brachten de in totaal zo'n zeshonderdvijftig deelnemers eerst naar restaurant 'De Brabantse Biesbosch' voor koffie met appelgebak. Daarna stond een bezoek aan het museum over de Biesbosch op het programma, voordat de Biesbosch per boot kon worden verkend. Vooral over deze boottocht was men enthou siast. Ten slotte ging het gezelschap per bus over de dijken van het prachtige rivierengebied naar 'De Ster' in Nieuwkuijk voor een gezellig diner met leuke artiesten. honderd deelnemers in totaal, waren vijf dagen in mei gepland. De eerste stop vond plaats in de Noordoostpol der, waar allen in Luttelgeest een bezoek konden brengen aan de Orchi- deeënhoeve. Vervolgens werden de bezoekers met de bus naar Hattem gebracht voor een boottocht over de Hollandse IJssel naar Deventer. Aan boord werd ook de lunch genuttigd. Vervolgens vervoerden de bussen de niet-actieven en hun introducé(e)s naar restaurant De Roskam in Gorssel voor een gezellig diner. tocht van Arnhem naar Lobith en terug aan boord dineerden. Maar voorafgaand daaraan hadden de Bos sche deelnemers eerst koffie gedron ken bij Tivoli in Berg en Dal en vervol gens een bezoek gebracht aan het Openluchtmuseum in Arnhem. Al wandelend door het openluchtmuse um of rijdend per oude tram, kregen de oud-medewerkers een aardig beeld van hoe Nederland er vroeger uitzag. De oude smederij, papierfabriek, kaas- fabriek, oude brouwerij en oude boer derijen, in leeftijd variërend van vijftig tot honderden jaren, hadden voor velen tal van herkenbare elementen. Een aantal nam zelfs de gelegenheid waar oude fietsen en ander speeltuig te beproeven. Den Bosch Voor de niet-actieven van Amster dam, Vrumona, en de vestigingen uit het noorden van het land, zo'n twaalf- Amsterdam Een boottocht stond ook op het pro gramma van de niet-actieven uit Den Bosch. Maar dat was aan het einde van de dag, toen ze tijdens een boot-

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 14