Sinds woensdag 4 juni is de nieuwe huisvesting van Heineken Export op de 6e tot en met delOe verdieping van het Schiphol WTC-gebouw officieel in gebruik. Alle Export-afdelingen zijn nu onder één dak verzameld. Hiermee komt een einde aan de Export-kantoren ETA Rotterdam Crooswijksesingel (R/Cr) en Amsterdam Weteringschans (A'Scha). Het WTC-pand past volgens de mensen van Export perfect bij de uitstraling en dynamiek van de wereld van Heineken Export. wijksesingel en bouwden een emotio nele band op met het markante kan toorpand van de voormalige Rotter damse Heineken Brouwerij. Boven dien verandert voor een groot deel van de 'Rotterdammers' de woon- werksituatie. Als je bijvoorbeeld woont op een van de Zuidhollandse eilanden, is de Crooswijksesingel redelijk goed bereikbaar. Schiphol ligt een stuk verder weg en bijvoorbeeld het fileprobleem op de A4 speelt ineens een rol. Ook voor de 'Amster dammers' die boven het Noordzeeka naal wonen geldt een toename van de reistijd. Heineken heeft deze gevolgen onderkend, heeft de overgang voor de medewerkers zo goed mogelijk bege leid en zal dat ook de komende De officiële opening door de heer Vuursteen r zijn verschillende redenen voor het centraliseren van alle Export afdelingen. Een vergroting van de effi ciency is een van de belangrijkste. Als je iedereen centraal bijeen hebt, biedt dat organisatorisch voordelen. Heine ken Export voorziet hierdoor een goe de synergie: de toekomstige groei (jaarlijks tot nu toe gemiddeld 10 pro cent) van de export van onze bieren kan zo beter worden opvangen. Maar ook de beslissing om het kantoorpand aan de Crooswijksesingel te verkopen is een aanleiding geweest. De in R/Cr gevestigde afdelingen van Horeca worden namelijk als gevolg van het Mensen Maken Heineken-proces elders gehuisvest. Dat kon niet aan de Crooswijksesingel, bijvoorbeeld om logistieke redenen. Overigens ver huist het Rotterdamse Horeca-perso- neel naar verwachting pas volgend jaar naar nieuwe Horeca-units in de regio. Export na de verhuizing van de Horeca-collega's als geheel vestigen aan de Crooswijksesingel bleek geen optie, vanwege de te hoge kosten voor een dan noodzakelijke verbouwing. Bovendien is de ligging ten opzichte van Schiphol niet voldoende gunstig. GROTE OVERGANG Met name voor de medewerkers die vanuit Rotterdam naar 'S/WTC' ver huizen, is het een grote overgang. Velen werkten al jaren aan de Croos- Directeur Export Van der Minne

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 10