7e plaats voor vrouwen zeilteam 'SOMETHING HOT' gehavende rompen. Maar het vrou wen-zeilteam kon zonder schramme tje de finish passeren. Het vrouwenteam deed mee aan de bare-boat class. In deze categorie werd met totaal 120 boten gevaren. Het damesteam werd zevende in de race en eindigde in het eindklassement op de 30ste plaats. "Dat we zo goed heb ben gevaren, hebben we grotendeels te danken aan onze schipper Klaar. Zij is een ervaren wedstrijdzeilster en zij heeft ons perfect door de wedstrijd geloodst. Niet alleen qua wedstrijdtac tiek, maar ook qua veiligheid. Dat we zo goed geëindigd zijn, zonder schade, is aan haar te danken", aldus Marie- Christine. Astrid vult dat aan: "We hadden een heel goed team, met een schipper die duidelijk de 'baas' aan boord was, uiteraard in goede zin. We hoorden van andere boten dat er soms vijf schippers aan boord waren! Een ramp als je een wedstrijd wilt varen, want dan moet de schipper/tacticus bepalen wat er moet gebeuren. Zon der discussie!" 'Something Hot' kreeg veel publiciteit. Bijna elk watersportblad heeft over de Heineken-vrouwen geschreven. Ook op Sint Maarten hadden de plaatselij ke kranten het team uitgebreid in het zonnetje gezet. Hella: "We waren al bekend voordat we voet op het eiland zetten. Op het vliegveld werden we begroet met: "You must be the Heine ken Sailing girls." En kun je je voor stellen dat we de eerste morgen rustig een kopje koffie zitten te drinken en de lokale krant openslaan en gecon fronteerd worden met een groot arti kel (inclusief foto) over Something Hot! En naast de publiciteit heeft de Heineken-agent op Sint Maarten, Ron Oldenburg van Jan Bruinsma, ons heel goed ondersteund. Als er iets geregeld moest worden was Ron degene die het deed. Heineken ver broedert!" Het is duidelijk: zon, zee, een zeilboot en.... acht Heineken- vrouwen met veel humor en je hebt een perfecte zeilweek. Resultaat: "Het team 'Something Hot' wil volgend jaar deze 'kick' opnieuw meemaken." Achtervolgd door de pers, gevochten tegen vooroordelen en elementen en tot het einde toe volgehouden. En hoe! Het Heineken-vrouwenzeilteam 'Something Hot' wist tijdens de Bare-boat Class van de Heineken Regatta 1997 op Sint Maarten zelfs een eervolle zevende plaats te behalen. In VW 2 '97 deden wij al verslag van een van de vele trainingszaterdagen van het vrouwenteam in Schevenin- gen, waar de acht deelneemsters zich goed op de race hebben voorbereid. De acht vrouwen zijn horecaverte- genwoordiger Marie Christine Lode- wijk (Amsterdam), Hella Schoonveld van Corporate Marketing, Annigje Bijvoet (vertegenwoordiger Den Haag), Nienke ten Hoor (echtgenote van unitmanager DCS Jan Jaap ten Hoor), Miriam van der Laan (P&-0 manager Vrumona), Astrid van der Niet (Planning en Control Leidschen- dam), Leonie Geenen (juriste Leid- schendam) en schipper Klaartje Zui- derbaan (student TU Delft). Dat deze training geen overbodige luxe was, bleek wel uit de zware strijd die gele verd moest worden. De soms harde wind rond het bovenwindse eiland Sint Maarten zorgde voor veel aanva ringen en averij. Zeker bij de onge trainde zeilers die aan de race deelna men. Veel boten kwamen de haven binnen met gescheurde zeilen en

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 8