A/STAD I VAM EUROTOP Heineken LnjriAirlkt princi^- akkcord met Lenden y amsterdam - Zoals bekend staat Amsterdam op 15, 16 en 17 juni in het teken van de Eurotop. Op die dagen vergaderen en logeren de Europese regeringsleiders en hun medewerkers in onze hoofdstad. Leden van het gevolg lunchen onder meer twee keer in het Ontvangstcentrum van onze voormalige Heineken Brouwerij aan de Stadshouderskade. Vanwege die top zal de Stadshouderskade en omge ving grotendeels afgesloten worden voor alle verkeer. Dat geldt ook voor onze vestigingen A'Wet en A'Scha. Bovendien worden er in deze kanto ren alleen mensen toegelaten die zich van te voren bij de politie hebben opgegeven of zich ter plekke kunnen legitimeren met paspoort of rijbewijs. Zo is alle 'bewoners' in april al gevraagd hun eigen personalia en die van hun eventuele bezoekers op te geven. Het betreft hier veiligheids maatregelen. Ook parkeren is tijdens de Eurotop niet mogelijk. De parkeergarage aan de 1 e van der Helststraat moet vanaf zondag 15 juni, 21.00 uur helemaal leeg zijn. De garage blijft tijdens de Eurotop gesloten. AJs parkeeralterna- tief wordt het transferium onder het Arena stadion beschikbaar gesteld. Hiervandaan en terug kunt u gebruik maken van het openbaar vervoer. Geregistreerde bezoekers krijgen gra tis openbaarvervoerbewijzen. De ga rage aan de Quellijnstraat/Ruysdael- kade blijft bereikbaar, maar hier kun nen alleen de vaste bezoekers hun auto kwijt. Omdat de deelnemers aan de Eurotop ook regelmatig andere plaatsen zullen bezoeken, moet er overigens rekening mee worden gehouden dat ook elders in de stad het verkeer het nodige oponthoud zal ondervinden. feest romp herengracht Overigens zal de Eurotop ook worden gebruikt om Amsterdam op een bij zondere manier voor het voetlicht te brengen. Onder de titel 'Amsterdam in de Bocht' zullen er zich op de Herengracht verschillende muziek evenementen afspelen. Variërend van licht klassiek tot popmuziek. Deze voorstellingen zijn in principe open baar toegankelijk. Alleen de laatste avond is gereserveerd voor bezoekers van de Eurotop. Voor andere bezoe kers wordt dan toegangsgeld geheven. Heineken is een van de sponsors van deze happening in 'De Gouden Bocht'. zoeterwoude - Heineken en de vakorganisaties zijn 25 april tot een principe-akkoord gekomen over het meten van de inzetbaarheid van medewerkers en bijbehorend Sociaal Raamwerk. Een van de belangrijkste onderwerpen die tijdens het overleg aan de orde kwamen, is de werking en uitvoering van een zogenoemd 'meet instrument'. Het gaat hier om een 'potentieel-ana- lyse', die wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd bureau, voor alle pro ductiemedewerkers binnen de units Den Bosch, Zoeterwoude en DCS. Belangrijkste doel van dit meetinstru ment (potentieel-analyse) is om de mate vast te stellen waarin medewer kers nu inzetbaar zijn en om tevens vast te stellen in welke mate ze met behulp van opleidingen in de toe komst inzetbaar zullen blijven. De testprofielen voor deze potentieel- analyses zullen in overleg met groep jes medewerkers worden opgesteld. Hierbij zal onder meer gebruik wor den gemaakt van (reeds bestaande) functieprofielen. De groepjes die betrokken zijn bij het opstellen van de testprofielen zullen in overleg met de lokale OR'en worden samengesteld. De aangewezen medewerkers moe ten natuurlijk wel verstand van zaken hebben. testresultaten De individuele medewerker is niet verplicht om aan de testen mee te doen. Bovendien mag hij of zij zelf bepalen of de eventuele resultaten wel of niet ter beschikking worden gesteld aan Heineken. Wanneer een medewerker niet wenst deel te nemen aan de test of de resultaten uit eindelijk liever niet ter beschikking stelt aan Heineken, is het oordeel van de leidinggevende doorslaggevend. De leidinggevende moet dan, om zijn mening over de betreffende mede werker helder over het voetlicht te kunnen krijgen, een vragenformulier invullen. Overigens zal ook de team leider zelf worden getest. De testen zullen het eerst worden uit gevoerd binnen DCS, vervolgens bij Verpakken Zoeterwoude en als laatste zal Den Bosch aan de beurt zijn. Het is de bedoeling dat het totale onderzoek in september van dit jaar grotendeels zal zijn afgerond en vanaf dat moment zal worden gestart met het aangeven van de 'oplossingsrichtingen'. ceschikte oplossing Medewerkers krijgen hun testuitslag zo snel mogelijk te horen. Indien er opleidingen nodig zijn, zullen deze zoveel mogelijk binnen werktijd plaatsvindenen. De eventuele kosten zullen voor rekening van Heineken zijn. Uitgangspunt hierbij is dat ervoor iedere medewerker een geschikte oplossing zal worden gevonden. Het managementteam van Heineken heeft dan ook toegezegd dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen. Naast de afspraken over inzetbaarheid van medewerkers zijn er met de bon den ook afspraken gemaakt over het Sociaal Raamwerk. Het Sociaal Raam werk bestaat uit twee delen: de ROWOR (Regeling Overplaatsing Wegens Organisatorische Redenen) en de Aanvullende Sociale Regelin gen. Zo is met de bonden ondermeer afgesproken dat de ROWOR-regeling op aangepaste condities zal worden verlengd tot en met het jaar 2002. Het uitkeringsniveau vanaf de leeftijd van 60 jaar wordt aangepast aan het uitkeringsniveau van de Top-VUT- regeling. Een ander punt is dat het Herplaatsings en Opleidings Project (HOP) op den duur zal verdwijnen. Dit zal overigens pas gebeuren op het moment dat de mobiliteitscentra zijn ingericht. Dit principe-akkoord zal nader wor den uitgewerkt. In een later stadium zult u hierover verder worden geïn formeerd.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 6