WISSELIIUGE MEDËWbrtkëRb Luchtbed-actie stopgezet zoeterwoude - In zowel de Redactiecommissie als het correspon dentenbestand van Vers van 't Vat heeft een wisseling van de wacht plaatsgehad. Allereerst heeft Renée den Dubbelden vanwege een nieuwe baan binnen Heineken de Redactie commissie verlaten. Zij was reeds sinds november 1989 lid van deze commissie die de Redactie maande lijks adviseert. Renée wordt opgevolgd door Hans Olthoff, die ook haar opvolger is als hoofd Arbeidszaken bij Heineken Nederlands Beheer (HNB). Hans is in de Redactiecommissie de adviseur op het gebied van P&O-aangelegenhe- den en sociaal beleid. Hij vertegen woordigt tevens HNB als uitgever van dit blad. Tot voor kort maakte Hans Olthoff deel uit van de Redactieraad van Het Bierblad, het magazine dat onze brouwerij zendt aan de horeca- relaties. BUHIHIK Sinds kort heeft Vers van 't Vat een nieuwe correspondent in Bunnik. Haar naam is Oda van Hijfte. Zij is redactrice van Vrumona's bedrijfsblad 'Frisnieuws'. Oda volgt Harry Meyer op als correspondent van Vers van 't Vat. Harry werd in mei 1988 'onze man in Bunnik'. Redactie en Redartiecommissie dan ken Renée den Dubbelden en Harry Meyer hartelijk voor hun inspannin gen in de afgelopen jaren. Hans Olthoff en Oda van Hijfte wor den hierbij van harte welkom gehe ten. Iedereen veel succes gewenst! zoeterwoude - Soms word je achterhaald door de actualiteit. Dat ;ebeurde ook met een artikel over de luchtbeddenactie in VVV4. Dit num mer was nog maar net uit, toen Heine ken bekendmaakte de promotionele actie om milieuredenen te stoppen. In de kunststof van de luchtbedden is een hoeveelheid cadmium aangetrof fen, die iets boven de in Nederland geldende norm ligt. Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer (VROM) heeft gemeld dat er cadmium aangetroffen is bij een steekproef. Deze hoeveelheid gecon stateerde cadmium levert geen gevaar op voor de gezondheid. Bij levering van de luchtbedden was Heineken niet op de hoogte van de overschrij ding van de norm. Onze brouwerij neemt haar verantwoordelijkheid ten aanzien van het milieu bijzonder seri eus en heeft daarom de hele partij luchtbedden uit de markt genomen. De consumenten zijn per advertentie op de hoogte gebracht met het ver zoek de gekochte luchtbedden op te sturen naar Heineken Zoeterwoude. De luchtbedden die de consument nog niet hebben bereikt, zijn inmid dels gelokaliseerd en worden uiter aard niet meer aan de winkeliers uit geleverd. Algemeen directeur R.V. Strobos over de stopzetting van de actie: "Heineken betreurt het ten zeerste dat deze pro motionele actie geen doorgang kan vinden. Onze brouwerij vindt het ech ter belangrijker om haar milieuver antwoordelijkheid in de volle breedte te dragen en vertrouwt erop dat de consument voor deze opstelling begrip zal hebben. Uiteraard hebben we hiervan ook geleerd. En we zullen ons er terdege op bezinnen hoe we dit soort problemen in de toekomst voor komen."

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 3