AFSCHEID J. LUIT A.G.M. MO O l\IE zoeterwoude - Op dinsdag 8 april werd in het Ontvangstgebouw te Zoeterwoude op creatieve wijze het 25-jarig jubileum gevierd van Frank Schermers, Heineken Technical Servi ces Director. In plaats van het gebrui kelijke protocol, werden Frank, zijn vrouw, dochter en twee zoons en de overige gasten, verrast met de "25 jaar Frank Schermers"-tentoonstelling. De tentoonstelling betrof het verloop van Frank's carrière binnen Heineken, die begon op 1 april 1972. De heer K. Vuursteen opende de tentoonstelling, en liep daarna samen met het gezin Schermers als eerste door de tentoon stelling. Daar kreeg Frank een cadeau aangeboden: een plateau met flessen van producten uit de diverse brouwe rijen waar hij gewerkt heeft. Het grootste deel van Franks carrière vond namelijk plaats in het buitenland. De tentoonstelling bestond uit een stand met foto's en attributen afkomstig uit Nigeria en Griekenland. Daarnaast waren er enkele persoonlij- ke relikwieën te bezichtigen, zoals zijn sollicitatiebrief uit 1972 en enkele vrije kunstuitingen afkomstig van aantekeningen tijdens vergaderingen. In zijn dankwoord sprak Frank zijn waardering uit voor de creatieve wijze waarop en de informele sfeer waarin zijn jubileum werd gevierd. Deze opzet past goed bij zijn stijl van wer ken. Hij benadrukte dat hij gedurende zijn 25 jaar bij Heineken veel plezier beleefde in de verschillende functies die hij wereldwijd vervulde. groningen - Op 28 januari nam Jan Luit, vertegenwoordiger van Drankenhandel Groningen, afscheid om per 1 februari van de VUT-regeling gebruik te maken. In 1917 kreeg zijn grootvader J. Luit het Heineken- agentschap. In 1955 ging Jan op 18- jarige leeftijd bij zijn vader in het fami liebedrijf werken. Later werd het agentschap in Groningen samenge voegd met de Heineken Bierhandel Groningen en ging het geheel verder onder de huidige naam 'Drankenhan del Groningen'. Na 42 jaar bier verko pen gaat Jan nu genieten van zijn wel verdiende rust. Dat hij gezien was bij zijn klanten blijkt uit de enorme Maastricht - Fons Moonen, Hoofd Commercie van Stadsbrouwe- rij De Ridder, nam donderdag 24 april afscheid na een dienstverband van ruim 36 jaar. Allereerst werd Fons, die werd vergezeld door zijn dochter en zoon, op de brouwerij ontvangen door het managementteam. Voorop- gegaan door de Wieker Fanfare begaf het gezelschap zich daarna naar het theater aan het Vrijthof. Bij het betre den van het theater kregen alle gasten een speciaal voor deze gelegenheid gemaakte button opgespeld met een afbeelding van Fons met sigaar en de tekst 'Sjöt in'. De heren Van Dongen Torman en Van Rompu spraken Fons toe. Zij prezen hem om zijn enorme geheugen, zijn grote inzet en zijn commerciële kwaliteiten. Bij monde van wethouder Leenders bedankte het gemeentebestuur van Maastricht Fons voor zijn verdiensten voor de stad. Ook de Wieker Hofzengers en Wieker Eindrach gaven acte de pre sence met onder meer het 'Wieckse Witte lied'. Vervolgens kregen de aan wezigen de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen van Fons. Deze enorm drukke receptie, waar honder den relaties, collega's en vrienden waren, was een onvergetelijke avond en een passend afscheid voor Fons Moonen. opkomst bij zijn afscheidsreceptie die werd gehouden bij café restaurant Balk in Zuidhorn. Naast deze klanten waren ook al zijn collega's en oud-col lega's van de partij. Op unieke wijze werd afscheid genomen. Daarbij reden onder andere alle vrachtwagens van de drankenhandel in colonne van Groningen naar Zuidhorn. Luid toete rend kwamen zij bij Balk in Zuidhorn, waar alle receptiegasten hen buiten op stonden te wachten. Op de foto neemt Jan, vergezeld door zijn vrouw Pie, een trucagefoto in ontvangst waar hij samen met (het wassenbeeld van) de heer A.H. Heineken een toost uit brengt.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 28