invloed Het interieur van La Ventura Elke maand belichten we een nieuw of ver nieuwd horecapunt dat één van onze biermer ken schenkt. Voor dit nummer vertrok Vers van 't Vat naar Vlissingen. Daar openden de voetbal lende broers Dennis en Gérard de Nooijer van Sparta, samen met hun partner Ashraf Mak- goub, twee maanden geleden Bar/Dancing La Ventura. Ashraf Makgoub is samen met de broers De Nooijer eigenaar van La Ventura. Ashraf heeft daarbij de dagelijks leiding over de bar/dancing. Hij is echter ook eigenaar van een bistro in Vlissingen, waar Dennis en Gérard de Nooijer al jaren vaste klant zijn. Ashraf vertelt hoe het begon: "Toen ik Dennis een tijdje na zijn ongeluk weer tegenkwam, spraken we over het saaie uitgaansleven in Vlissingen. Ik vertelde hem dat ik het hier maar ongezellig vond. Dennis was het helemaal met me eens. Er was hier in Vlissingen namelijk maar één discotheek, waardoor wij zelf altijd al naar Goes en Rotterdam gingen. Tij dens ons gesprek sprak ik de wens uit om iets anders te gaan beginnen, bij voorbeeld een leuk café of een bar/dancing. Dennis was meteen enthousiast en zei dat hij samen met zijn broer mee wilde doen." SPAANSE SFEER "In dit pand was al een discotheek gevestigd, maar die had niet zo'n goe de naam en liep daardoor niet zo goed. Ik ben toen met de eigenaar gaan pra ten en na een tijdje wilde hij het pand wel aan ons verkopen. Vervolgens zijn wij met z'n drieën om de tafel gaan zit ten om leuke ideeën voor de zaak te bedenken. Het interieur was helemaal zwart en de indeling was onlogisch met een kleine dansvloer en kleine toiletten. Samen met een aannemer hebben we alles opnieuw bekeken en tekeningen gemaakt. Het hele oude interieur is er toen uit gesloopt. De kleuren van het nieuwe interieur en de indeling hebben we zelf verzon nen. We kozen voor een Itali aanse/Spaanse sfeer: warme kleuren, donker hout en speelse boogjes", ver telt Ashraf. DBUK BEZOCHT Ashraf vervolgt: "Na zo'n drie maan den verbouwen gingen we 12 maart open. Op die woensdag was het al meteen erg druk en daar is tot nu toe nog geen verandering in gekomen. We zijn op donderdag, vrijdag, zater dag en zondag van tien tot vijf uur open voor publiek boven de achttien jaar. In het weekend staan de mensen wel drie kwartier te wachten om naar binnen te kunnen. Rond twaalf uur zijn er al honderd tot honderdvijftig mensen binnen. We kunnen maxi maal vierhonderd mensen hebben. Maar met het verloop tijdens een avond komen we gemiddeld wel op zeshonderd klanten per avond. Tus sen tien en één uur draaien we dan voornamelijk cafémuziek. Daarna gaan we over op dans- en discomu- ziek, voornamelijk uit de jaren zeven tig en tachtig, en Spaanse muziek." OUDERE DOELCBOEP La Ventura heeft inmiddels al een vas te groep, iets oudere, bezoekers. "Elke eerste vrijdag van de maand is het vijf entwintig-plus avond. Omdat we dat vanaf het begin gedaan hebben, komt er nu een overwegend ouder publiek; veel groepen en stelletjes die een gezellig avondje uit willen. Voor deze groep was er namelijk in Vlissingen niets te doen. Daarnaast komen ook de plaatselijke horeca-ondernemers hier na sluitingstijd iets drinken", aldus Ashraf. staat deze gelegenheid nu veel beter bekend", aldus Ashraf. GROOT SUCCES La Ventura is nog steeds de enigste dis cotheek in Vlissingen. Ashraf: "Er wonen in Vlissingen niet veel 'echte' uitgaansmensen. Als je hier iets begint moet het dus wel heel goed zijn, wil het een beetje aanslaan. Daarom is het zo'n verrassing dat het bij ons zo goed loopt. We hadden meteen al een vast publiek, ook van buiten Vlissingen, zoals uit Goes en Renesse, maar ook uit Den Haag. We hebben zelfs een paar trouwe klanten uit Amsterdam. Natuurlijk komen ook veel bekenden van Dennis en Gérard en voetballers van Sparta hier regelmatig een drank je bestellen." PRAMKJE EN HAPJE De entree van La Ventura bedraagt tien gulden, inclusief twee muntjes. De drankjes zijn niet duur, want een muntje kost slechts 2,50. La Ventura heeft Amstel en Vos op tap. Naast deze bieren worden aan de twee bars alle bekende frisdranken en sterke dran ken geschonken. Ook is er een bar waar voor hongerige magen diverse belegde broodjes te krijgen zijn. AVONTUUR "De naam 'La Ventura' komt eigenlijk van mijn vriendin. Wij vonden het erg moeilijk om een naam te verzinnen. We wilden iets heel anders en aparts. Mijn vriendin heeft in Spanje gestudeerd en in een Spaans boek kwamen we 'La Ventura' tegen. Het betekent: het avontuur, een risico nemen. Dat was natuurlijk, zeker voor Dennis en Gérard, heel toepasselijk. De naam spreekt iedereen meteen aan en mede daardoor Gérard, Ashraf en Dennis proosten tijdens de opening met de vertegen woordiger van Amstel v_,

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 25