32e Amstel Gold Race: een gouden race mm ^32eAmstel Gold Ra j Zaterdag 26 april 1' Start Heerlen Finis, Een sterk deelnemersveld, massale belangstelling van publiek en pers, een perfecte organisatie, nieuwe elementen in de route, een zeer spannend verloop en een grootse winnaar. Zo laat zich in het kort de laatste Amstel Gold Race het beste omschrijven. Zaterdag 26 april was het alweer de 32e keer dat Nederlands enige wielerklassieker, die meetelt voor de wereldbeker, werd verreden. De foto's geven een indruk. Het peloton op weg. Rechts een van de vele aankondi gingsborden die in Limburg waren neergezet. Cffvj i Al vele jaren is Heerlen de startplaats. Vanwege de ver bouwing van de schouwburg vond de start voor het eerst plaats voor het stadhuis, waar tevens de perma nence was gevestigd. Na het startschot van Staatssecre taris Erica Terpstra begonnen de circa tweehonderd renners aan de 32e editie van de Amstel Gold Race. Voor het eerst sinds 1988 was de Keutenberg, een echte 'kuitenbijter'weer in het parcours opgenomen. Om veiligheidsredenen was de berg niet toegankelijk voor het publiek. Leo van Vliet, de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race, had nog meer wijzigingen opgeno men. Zo waren ook de Lange Raarberg, Huls berg, Fromberg en de steile Gulpenerberg terug in het parcours. Onder grote belangstelling van de toeschouwers vindt voorafgaand aan de start het voorstellen en inschrijven plaats van alle deelnemers. Op het podium stond ook sportverslaggever Mart Smeets (links op de foto) om ploegen en renners aan te kondigen en hen enkele vragen te stellen

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 20