Nieuwe accommodatie Heineken Ttophy Nog maar een maandje en dan is het weer zover: de tweede editie van de Heineken Trophy. Stanley Franker, directeur sportief van de KNLTB, opende op 6 mei 'officieel' de vernieuwde accommodatie van de Heineken Trophy. Dat deed hij door op het schitterende nieuw gebouwde centrecourt even een 'balletje' te slaan met toernooidirecteur Marcel Hunze. Het aanleggen van twee extra grasbanen bij het Autotron Op het grasbanencomplex op het Autotron is het afgelopen jaar hard gewerkt om de accommodatie nog beter te maken. Zo zijn er, om het toegenomen aantal wedstrijden tij dens de Heineken Trophy te kunnen opvangen, twee extra grasbanen bij gekomen en is er dus een prachtig nieuw centrecourt gebouwd met een capaciteit van maar liefst zesduizend toeschouwers. Het 'court-central' is zo gebouwd dat het, indien nodig, in de toekomst zelfs plaats kan gaan bieden aan tienduizend tennisliefhebbers. Dit was natuurlijk groot sportnieuws. In ieder geval reden om een aantal voor aanstaande sportjournalisten uit te nodigen om eens een kijkje te nemen op het nieuwe complex van de Heine ken Trophy. En niet zomaar een 'kijk je'. Met helikopters werden de jour nalisten naar het Autotron gevlogen om ze daar in vogelvlucht een uniek uitzicht te kunnen bieden op de rigou reuze 'facelift' van het complex. De vernieuwde accommodatie van de Heineken Trophy beschikt daardoor nu over zeven wedstrijdbanen. Ook heeft het toernooi met ingang van dit jaar een permanent spelershome en een permanente persruimte. Er is na tuurlijk ook aan de toeschouwers gedacht. Zo is de infrastructuur van het complex verder verbeterd en is er voor gezorgd dat, zelfs wanneer de weergoden het toernooi wat minder goed gezind zijn, het nog steeds goed toeven zal zijn op het Autotron. HET DEELNEMERSVELD Ook het deelnemersveld is nu defini tief. De tweede editie van de Heineken Trophy heeft, zoals al eerder in Vers van 't Vat was te lezen, een zeer sterk deelnemersveld: het sterkste ooit in de geschiedenis. Maar liefst drie spelers uit de top vijf van de ATP-wereldrang- lijst zijn vastgelegd voor het heren- toernooi. Grootste publieksattratctie is natuurlijk onze landgenoot en Wim- bledon-winnaar Richard Krajicek, die momenteel vijfde op de wereldrang lijst staat. De twee andere toppers zijn Michael Chang, nummer twee van de wereldranglijst en Thomas Muster, de nummer drie. Maar de Heineken Tro phy heeft dit jaar ook een vrouwen toernooi. Bij de dames is titelverdedig ster, Anke Huber de hoogstgeplaatste speelster. De Fran^aise Mary Pierce, dit jaar nog Analiste tijdens het Grand Slam-toernooi in Melbourne, is de andere grote topper. Beide toernooien vinden plaats in de week van 16 tot en met 22 juni. Daarmee behoort de Hei neken Trophy in 's-Hertogenbosch samen met de vier Grand Slam-toer- nooien, Sydney en Key Biscane tot de zeven enige toernooien ter wereld waar zowel heren als dames aan deel nemen. Natuurlijk hebben de medewerkers ook dit jaar weer de mogelijkheid om een bezoek te brengen aan de Heine ken Trophy. Een prijsvraag, waarbij toegangskaarten kunnen worden ge wonnen, is te zien op de publicatie borden en op Intranet.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 14