AMSTEL 1870 POKEREN MET Spel en bier is altijd al een goede combinatie geweest. Dat wordt door Amstel 1870 sinds kort weer- eens bevestigd. Want Amstel 1870 drinkers krijgen tijdelijk een stoere pokerset cadeau bij aankoop van een sixpack. De set bestaat uit een metalen pokerbeker met Amstel 1870-logo, een set pokerstenen en een boekje met de spelregels. De kraanige mensch kan sinds kort dus, tijdens een lange avond in de kroeg of gewoon thuis, uiteraard onder het genot van een Amstel 1870, een spannend potje pokeren. De promotie is door het robuuste karakter van de pokerset helemaal in lijn met de uitstraling van Amstel 1870: een stevig premium in combi vreemd land. Je moet wel. Ik kreeg en mentaliteit van 'morgen schijnt de zon weer, maar je moet hem wel willen zien'. Ik had weliswaar geen echt religieuze drijfveer voor mijn tocht, maar je gaat gewoon anders aankijken tegen bepaalde zaken. Mede dankzij deze instelling kan ik tegenwoordig een stuk beter met tegenslagen omgaan." Dat nadenken was volgens Wil voor een niet onbelangrijk deel toe te schrijven aan alle mensen die hij tegenkwam tijdens zijn reis. "Dat is een van de mooiste aspecten van zo'n pelgrimstocht. Je ontmoet honderden mensen. Mensen met uiteenlopende achtergronden en uiteenlopende motieven. In de periode dat ik door Spanje liep, heb ik bijvoorbeeld de vele Spanjaarden ontmoet. Hele war me en spontane mensen met een hang naar oude cultuur en een groot respect voor ouderen. Van heel veel personen, dus ook van andere men sen die ik tijdens de reis ben tegenge komen, heb ik wat opgestoken. Met een aantal ben ik zelfs vrienden voor het leven geworden." GEMEBIGPE GEVOELENS Meer dan vijftienhonderd kilometer door zon, regen en sneeuw. "Ik heb door sprookjesbossen gelopen, tot m'n knieën in de sneeuw over ruige bergpassen en door uitgestrekte wei develden. Genoeg ervaringen om een boek over te schrijven. Helaas veel te veel om allemaal in zo'n kort verhaal tje te verwerken. In een woord: Schit terend." En zo kwam het dat Wil, nadat hij honderden Franse en Spaanse dorpjes had gezien en vele ervaringen rijker was, op de Monte del Gozo stond ("De berg van het geluk") en uitkeek op zijn einddoel: Santiago de Composte- la. "In Santiago werd een aparte mis gehouden voor de pelgrims die de tocht hadden gelopen. Ook voor mij. Dat was natuurlijk erg leuk. Ik kreeg daar een oorkonde als bewijs. En toen naar huis... Volgens Wil zal het zeker niet bij deze tocht blijven. "Ik ben van plan om ook de Nederlandse pel grimstocht te gaan lopen. Bovendien wil ik over niet al te lange tijd een keer het eerste stuk van de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela lopen. Dus van Den Bosch naar Le Puy in Frankrijk, het plaatsje waar ik de vori ge keer ben gestart." We blijven hem natuurlijk volgen. natie met een krachtig pils. Met de gratis pokerset beloont Amstel op de eerste plaats de trouwe 1870-drinkers maar hoopt uiteraard ook nieuwe drinkers aan te trekken. De promotie is vanaf week 21 op de winkelvloer te zien.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 13