Op Pelgrimstocht naar Santiago de Compostela Ï&MM Santiago de Compostela is een stad in Spanje, in de provincie Coruna, met ruim 71.000 inwoners. De bede vaartplaats die zijn ontstaan te danken heeft aan het graf van de apostel Jaco bus de Meerdere ('oudere') wordt jaarlijks nog steeds door duizenden pelgrims bezocht. Jacobus was een van de discipelen en behoorde met zijn broer Johannes en met Petrus tot de intiemste leerlingen van Jezus. DAGEN LANG LOPEBI Nadat hij via verschillende mensen informatie had ingewonnen en bo vendien veel hulp had gekregen van sociaal-contacten medewerkster Miriam van der Linden, besloot hij de tocht te maken. "Ik had sterk de behoefte om een aantal dingen op een rijtje te zetten. Om even alleen te zijn. conclusie komen 'Goh, ik heb me dertig jaar lang een slag in de rondte gewerkt. Maar waarvoor eigenlijk?' Ook ik groeide langzaam maar zeker mee met mijn caravan en huis. Ik kreeg iets van: 'ik wil er op uit'. Dagen lang alleen maar lopen met als enige zorg: 'wat zal ik van avond eten en waar zal ik vanavond slapen. Geen tele foons, geen faxen en geen rekeningen." Zo gezegd, zo gedaan. Op 28 april 1996 vertrok Wil vanuit het Franse plaatsje Le Puy met ferme passen richting Santiago de Compostela. Ongeveer dertig kilometer kwam. Een kasteel zoals je dat ziet in oude Dracula-films. Er was helemaal niemand. Het werd een uiteindelijk griezelige nacht. Ik was blij dat ik de volgende dag weer verder kon lopen." "MORGEN SCHIJNT DE ZON WEER" Op dat moment was Wil nog een betrekkelijk onervaren reiziger. "Ik was net een week weg. Als ik zo'n overnachting in een wat later stadium CHEMIN de Si JACQUES DE COMPOSTELLE Wanneer je kijkt naar het gejaagde leven dat wij vaak leiden, is het haast onmogelijk om eens wat langer stil te staan bij bepaalde gebeurtenissen. Er zijn zoveel mensen die alleen maar aan hun carrière denken en met hoofdzakelijk materialistische drijfve ren in sneltreinvaart door het leven razen. Mensen die over dertig jaar met pensioen gaan en dan misschien tot de per dag gleden onder zijn aan slijtage onderhevige schoeisel door. "Ik sliep meestal in kleine, voor tijdelijke over nachtingen ingerichte gebouwtjes als dorpsschooltjes of gymzaaltjes. Het was altijd weer afwachten waar je terecht kwam. Zo gebeurde het bij voorbeeld dat ik na ongeveer een week lopen in een enorm groot, oud maar bovenal krakend kasteel terecht van de reis had meegemaakt, had ik er waarschijnlijk minder problemen mee gehad. Je krijgt op den duur een andere mentaliteit. Zo gebeurde het bijvoorbeeld ook weieens dat ik een hele dag geen eten had. Ik kreeg ech ter door dat het geen zin had om dan bij de pakken neer te zitten. Dat kan ook bijna niet anders. Je loopt zestig dagen alleen, en ook nog eens in een Was het niet de bekende Amerikaanse psycholoog Abraham Maslow die zei: "Onrust en ontevredenheid kennen geen grenzen en drijven mensen tot interessante zoektochten". Dit ging in bepaalde mate ook op voor Wil van Delft, die al enige tijd met het idee liep om eens een zwerftocht te maken. Een schitterende hobby die dus min of meer uit nood werd geboren. Want na een wat mindere periode in zijn leven besloot de Waalwijkse elektromonteur bij Verpakken op pelgrimstocht te gaan. Bestemming: Santiago de Compostela. Van start tot finish "slechts" iets meer dan 1500 kilometer lopen.... "Door deze reis ben ik een aantal zaken in een ander perspectief gaan zien."

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 12