Heineken investeert opnieuw in voorkoming Q V! (JrL L clk'L Heineken is van plan om 13 miljoen gulden uit te trekken voor maatregelen om geuroverlast en geluidsoverlast rond het brouwerijterrein in Zoeterwoude nog verder te verminderen. Dit vertelde een delegatie van de unit Brouwerij Zoeterwoude 7 april aan de omwonenden, tijdens een door Heineken voor hen georgani seerde bijeenkomst. Tot de beoogde te nemen maatregelen behoort de vervanging van het huidige ventilatiesysteem op het dak van het hoofdkantoor. Dit wordt een geluidsarm systeem. Verder zullen de beluchters van de aerobe afvalwater zuivering worden afgedekt. Hierdoor worden het geluid van de motoren van deze installatie en van het opspatten van water tot een minimum teruggebracht. kundige Jaco Bakker, Nico Nusmeijer (unit-manager Zoeterwoude) en Paul Hamers (tot voor kort unit-manager Zoeterwoude). Zij gingen in op vragen van de omwonenden en vertelden over de maatregelen die Heineken ten aanzien van het terugbrengen van geur- en geluidsoverlast zal nemen. Tot de maatregelen behoort ook het terugbrengen van de geur van het wortkoken. Heineken zal voortaan de wortdampen afkoelen en grotendeels als water afvoeren. De restdampen worden naverbrand, waardoor vrijwel alle geurcomponenten verdwijnen. ZEKERHEID Enkele bewoners wilden weten hoe zeker de nu voorgestelde maatregelen zijn en of het technisch echt haalbaar is dat geur- en geluidsoverlast zullen afnemen. De sprekers konden dit bevestigen. Een ander wilde weten waarom enkele weken geleden de uit stoot van geur van de afvalwaterzui vering plotseling was toegenomen. Dit betrof volgens Paul Hamers een inci dent: door een storing in de installatie was een geurbel vrijgekomen die de extra overlast had veroorzaakt. De storing is kort daarop opgelost. Overigens toonden de omwonenden zich positief over de bijeenkomst, die nu al voor het derde jaar werd gehou den. De lokale en regionale pers (Leidsch Dagblad en Radio West), waren aanwezig en hebben over de door Heineken aangekondigde maat regelen bericht. De volgende omwo nendenbijeenkomst zal waarschijnlijk in 1998 plaatsvinden. De bijeenkomst in Zoeterwoude De bijeenkomst vond na afloop van een rondleiding door de brouwe rij plaats in het Heineken ontvangstge bouw De Hooiberg in Zoeterwoude. Daar werden de bewoners toegespro- Jaco Bakker ken door onder anderen milieudes

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 6