DANIUY DE MUNK in door Amstel gesponsorde film 'All Stars' Het is een regenachtige vrijdag in maart als we een afspraak hebben met Danny de Munk in de bar van het Amsterdamse Hilton Hotel. Natuurlijk een uitgelezen mogelijkheid om onder het genot van een kop koffie even met de 27-jarige De Munk te praten over de door Amstel gesponsorde film 'AH Stars'. De Munk speelt in deze film, die 2 mei in maar liefst vijftig bioscopen in première gaat, een van de hoofdrollen. Een gesprek over vriendschap, voetbal, veelzijdigheid en natuurlijk de film 'All Stars'. vriendenteam dan ook moeilijk ver gelijken met situaties uit zijn eigen leven. "Er is eigenlijk geen enkele overeenkomst. Ik liep tegen andere problemen aan. Toen ik beroemd werd, ging ik net van de lagere school naar de brugklas. Niemand groeide mee met de ontwikkelingen die ik doormaakte. Ik ben erg sociaalvoe lend en houd veel van mensen en gezelligheid om me heen. Maar omdat ik zelden wist of mensen wel oprecht aardig tegen me waren, werd dit alle maal steeds moeilijker. De kans dat ze alleen in mijn geld of status geïnteres seerd waren, was altijd aanwezig. Ik heb in het verleden de deksel ook aar dig wat keer op mijn neus gehad. Zo heb ik bijvoorbeeld een jongen gekend met wie ik al dertien jaar bevriend was. Na zo'n lange periode vettrouwde ik hem natuurlijk van zelfsprekend. Toch bleek dat ook hij probeerde beter te worden van onze vriendschap. In het begin wilde ik dat natuurlijk niet zien. Ook niet toen mijn moeder, die tevens mijn zaken behartigt, mij hierover een goed bedoeld advies gaf. Als kind accepteer je dat niet. Ik had zoiets van 'Ach, jij ook altijd!'. Maar ze had achteraf wel gelijk. Ik vertrouw mensen gewoon heel snel. Dat is op zich geen slechte eigenschap, maar wel heel vervelend als je teleurgesteld wordt." "IK WAS EEN VOLKSJONGEN" De associatie Amstel en voetbal is tegenwoordig snel gemaakt. Amstel Cup, de Champions League en ga zo maar door. Dat Amstel nu ook sponsor is van de film All Stars lijkt dan ook een logische keuze. De film gaat over een amateur-elftal dat al vijf tien jaar samenspeelt. Geen sublieme voetballers maar wel vrienden die lief en leed met elkaar delen. Hoewel hun persoonlijke levens steeds verder uit elkaar groeien, blijven ze aan elkaar gebonden. Het thema vriendschap is dan ook een van de belangrijkste ingrediënten van de film. Voetbal en vriendschap. Wat dat betreft had het scenario van de film best door de medewerkers van Amstel geschreven kunnen zijn. "IK BEN GEEN ZAKELIJK TYPE" Ondanks het feit dat het grootste gedeelte van de film gaat over alles Danny de Munk speelt Bram, de hoofdpersoon van het ver haal. Bram is de regelneef van het elftal. Een jurist met een aantrekkelijke carrière in het vooruitzicht. Niet echt een per soon waar je direct bij denkt: 'Hé, dat is typisch Danny de Munk. "Klopt. Ik ben absoluut geen zakelijk type, maar met behulp van tekst en uiterlijk kun je al een hoop aan je ima go sleutelen. Met een stoppel baardje, een mooi pak en een brilletje ben je een eind op de goede weg", aldus De Munk. Bram probeert, ondanks het feit dat bijna alle spelers uit het elftal steeds meer door hun persoonlijke problemen en interesses in beslag worden genomen, het elftal bij elkaar te houden. Danny vervolgt: "Bram constateert dat het team in zijn huidige sa menstelling op het punt staat zijn vijfhonderdste wedstrijd te spelen. Iedereen lijkt gemoti veerd deze historische jubi leumpartij mee te maken. Het moet een echte happening worden. Maar het blijkt door allerlei persoonlijke beslommeringen nog een hele klus om dit voor elkaar te krijgen." "IK VERTROUW MEN SEN HEEL SNEL" Wat vriendschap voor hem betekent in het dagelijks leven? "Bij mij is dat über haupt een gecompliceerd verhaal. Ik was elf toen ik in Ciske de Rat speelde. In een klap word je 'wereld beroemd' in Nederland. Ik was nog een kind." De Munk kan de gebeurtenis sen rondom het All Star

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 16