Heineken enk Vos 40 jaar LIc^llcj ul lv <24 (alllc! lll(j Beeld uit de afgelopen veertig jaar den bosch - Het be gon allemaal op 6 februari 1957: de oprichting van de Hengelsportvereniging Heineken. De eerste van de kersverse Heineken brouwerij in Den Bosch. Zo'n dertig medewerkers van deze brouwerij von den het een goed idee om gezamenlijk te gaan vis sen. Nu, veertig jaar later, is de kleine vereniging uit gegroeid tot een club van maar liefst 117 leden. De grootste van de Personeelsvereniging van Heineken Den Bosch! En dat is uiteraard met een feestavond gevierd. Voor Vers van 't Vat ook een goed ogenblik om de afgelopen veertig jaar en het komende jubileum-hengeljaar onder de loep te nemen. Herman Fleuren, gedurende zeven tien jaar voorzitter van de HVS en nu erelid, weet zich de oprichting nog goed te herinneren: "We bestonden zelfs eerder dan de Personeelsvereni ging van Den Bosch! Maar wat wil je, vissen is een echte Brabantse hobby. Er waren en zijn veel medewerkers die deze sport in hun vrije tijd beoefenen. Geen wonder dat er een Hengelsport vereniging is gekomen." En hoewel het in het begin vooral een mannen- sport was, kent de HVS sinds korte tijd ook zeventien vrouwelijke leden (voornamelijk vrouwen van Heine- ken-medewerkers materiaal Maar de HVS is niet alleen in aantal leden gegroeid. Ook het materiaal is aanzienlijk veranderd. "Vroeger hen gelden we met een bamboehengeltje en twee snoertjes en hadden we een emmer om de visjes in te bewaren voordat we ze weer in het water uit zetten. Je kon toen ook gemakkelijk met een fiets naar een wedstrijd toe gaan. Nu hebben we een stationcar nodig om alle apparatuur te kunnen vervoeren! We hebben vier of vijf spe ciale hengels bij ons met een hengel- lengte van zo'n negen tot tien meter", aldus Herman Fleuren. "Een ding hoe ven we niet meer mee te nemen: de emmer. Want het vis wordt nu in het water zelf bewaard, tot de vangst is gewogen. Bovendien hebben we als vereniging nu een eigen water, wat we beheren en waarin we ook zelf de vis stand op sterkte houden. En in plaats van eigengemaakte steigers van hout, hebben we nu langs de kant steigers laten aanbrengen waarop gevist kan worden."Gebleven zijn de gezelligheid en de humor aan de waterkant. Huidi ge voorzitter Lambert Verbeek hier over: "Hoewel de laatste tijd het 'wed strijdelement' het nogal eens van de gezelligheid wint, is het nog steeds een echte gezelligheidsclub. Bovendien zijn onze wedstrijden zo ingericht, dat iedere deelnemer dezelfde prijs wint. Voor het geld hoef je het dus niet te doen." contributie Jaarlijks betalen de leden vijftien gul den per persoon. Een gering bedrag. Penningmeester Jos Geerts: "Daar naast wordt er per wedstrijd nog een klein bedrag gevraagd, waarvan de prijzen worden betaald." Per jaar wor den zo'n zeven wedstrijden georgani seerd. Inmiddels achter de rug zijn het paaseierenconcours van zaterdag 29 maart en het zeevissen van zaterdag 19 april. De komende maanden staan nog het koningsvissen (27 april, 25 mei, 22 juni, 7 en 21 september), het damesvissen (29 juni) en het vleescon cours (21 oktober) op het programma. "Daarnaast organiseren we ook dit jaar de Amstel Hengelwedstrijd, in samen werking met Marketing. Maar daar volgt te zijner tijd weer de nodige informatie over in onder meer Vers van 't Vat", aldus Jos Geerts. Het jaar wordt afgesloten met een gezellige feestavond op 25 oktober in het Hei neken Ontspannings Centrum. bier Heineken trots op Kinderen van mijn familie ik onderneem in mijn vrije tijd... Een wandeltocht, bijvoorbeeld de 4-daagse lid van Wandelsportvereniging Heineken horecagelegenheid Sporthal Hambaken tv-programma Lachfilms 's nachts te wekken voor Lekker eten vakantieland Duitsland, maar ik ga ook graag naar Valkenburg muziek Egerlander muziek favoriete cd James Last schrijver Geen voorkeur film Laurel Hardy (40) Bierstorter/schoonmaker (Verpakken H'Bosch)

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 14