Heineken gastheer symposium tennis en media Onlangs was Heineken gastheer van een door de Konink lijke Nederlandse Lawn Tennis Bond (KNLTB) georganiseerd symposium over professioneel tennis en de media. Het symposium, dat op de eerste plaats bestemd was voor sportjournalisten, sponsors en marketing- en communicatie managers, werd gehouden in hel Heineken Ontvangstcentrum in Amsterdam. Tijdens het symposium gaven coryfeeën uit de tenniswereld en de media een presentatie. Onder hen Martina Navratilova en Stan Franker. ruimte. Het feit dat ze hun geliefde spijkerbroek niet aan mogen trekken, is dan geen enkel probleem meer. Een goede begeleiding, mede afgestemd op de interesses van tieners, voorkomt problemen door onbegrip. OVERBRUGGEN Dagvoorzitter Paul Foortse met Martina Navratilova Er werden op deze donderdagmid dag verschillende actuele ontwik kelingen besproken. Onder meer kwamen aan bod de houding en het niveau van de huidige tennisverslag- geving en de huidige ontwikkelingen binnen het professionele tennis. De eerste voordracht was van Stan Fran ker, coach van het Nederlandse Davis Cup-herenteam. Hij was in zijn pre sentatie vrij kritisch over de houding en het niveau van de huidige tennis- journalisten. Volgens Franker weten veel journalisten te weinig van de ten nissport en is een goed onderbouwd wedstrijdverslag vaker uitzondering dan regel. Franker: "Het gaat veel te vaak over het randgebeuren. En als er überhaupt een wedstrijdverslag in staat, lees ik zelden een verslag dat goed weergeeft hoe een wedstrijd werkelijk gelopen is. Bovendien wor den er vaak verkeerde conclusies getrokken. Laatst las ik bijvoorbeeld in de krant dat de Nederlandse tennis speelster Oremans absoluut geen kans zou hebben gehad in een bepaalde wedstrijd. Oftewel, dat ze eigenlijk van de baan zou zijn geslagen. Ik daar entegen had een wedstrijd gezien waarin Oremans in de eerste set een voorsprong van 5-2 uit handen had gegeven en na een gelijk opgaande strijd vervol gens ook de tweede set verloor. Met andere woor den: ze had tijdens die wedstrijd zeker kansen. Ik begrijp dan niet dat ik de volgende dag in de krant iets totaal anders lees." TIENERS AAN TOP Een ander belangrijk the ma, dat werd aangesne den door oud-tennispro- fessionals Debby Jevans (International Tennis Federation, ITF) en And rea Land (freelance tennisjoumaliste), was de jeugdige leeftijd van de huidige professionele toptennissers. In tegen stelling tot een aantal jaren geleden, bestaat de top nu uit tieners. 'Space Invaders', de naam van een compu terspel, blijkt een bekende kreet bij tennis-insiders. De jonge tennisprofs vermaken zich tussen de wedstrijden door namelijk graag met computer spelletjes. Duitse toernooi-organisato- ren richten daarom speciaal voor hen een aparte spelletjesruimte in. Duits land is dan ook het populairste land onder de jeugdige internationale ten- nislop. Dit soort aanpassingen werken posi tief, aldus beide spreeksters. De jonge tennissterren zijn namelijk niet alleen sportmensen, maar tegelijkertijd het visitekaartje van de tenniswereld. Ze moeten naast het spelen en trainen ook vaak officiële bijeenkomsten bij wonen. Het leeftijdsverschil tussen spelers en andere receptiegasten is groot, maar volgens beide spreeksters kan dat gat worden overbrugd. In Duitsland is gebleken dat de spelers graag bereid zijn om zich in te span nen tijdens officiële plichtplegingen, wanneer ze zich eerst hebben kunnen ontspannen in zo'n videospelletjes Ook de pers zou zich volgens mevrouw Land moeten inspannen voor het overbruggen van het leef tijdsverschil. De meeste journalisten zijn immers ook geen tieners meer. Met een beetje begrip en belangstel ling voor wat tieners bezighoudt, zul len de antwoorden van de spelers meer stof tot schrijven opleveren. De Amerikaanse tennisjournalist Peter Bodo (Tennis Magazine) trok tijdens zijn voordracht de vergelijking met de kindsterren uit Hollywood. "De film-

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 14