Zon, zee, wind en acht vrouwen Op 8, 9 en 10 maart wordt de Ij L; 30 Heineken Sint Maarten Regatta weer gezeild. Onder de deelnemende schepen bevindt zich dan ook een 'vrouwenschip' Waarschijnlijk is dit het enige schip met een compleet vrouwelijke bemanning. In ieder geval heeft dit schip de meeste vrouwen van één bedrijf aan boord. Dit is namelijk het schip van het Heineken-damesteam. Ioe het allemaal begon?", herhaalt Marie Christine Lodewijk, hore- cavertegenwoordiger in Amsterdam, de vraag. "Ik heb tijdens mijn studie stage gelopen op Sint Maarten. Ik sprak tegen Hella Schoonveld, van corporate marketing, eind oktober de Het team in actie bij het verlaten van de haven in Scheveningen. (Zie pagina I en 2 voor de namen en bij behorende gezichten!) de tickets voor de vlucht. Binnen een week was alles rond Naast de twee genoemde dames bestaat het team uit Annigje Bijvoet (vertegenwoordiger in Den Haag), Nienke ten Hoor (echtgenote van unitmanager Heineken DCS, Jan Jaap wens uit om nog eens terug te gaan naar dit mooie eiland. Hierdoor kwam het onderwerp Sint Maarten Regatta ter sprake en het verwonderde ons dat er van Heineken alleen maar mannen meedoen. Onze reactie was toen meteen: wij zorgen voor een vrou wenschip en doen mee aan de Sint Maarten Regatta. De volgende dag zijn Hella en ik meteen op zoek gegaan naar 'gezellige zeilsters' bij Heineken. Je gelooft het niet, maar binnen een dag hadden we twaalf dames gevon den, terwijl we er maar acht nodig hadden. Vervolgens regelden we de inschrijving, een schip voor de race en ten Hoor), Miriam van der Laan (hoofd Personeelszaken bij Vrumona), Astrid van der Niet (Planning en Con- trol/Administratie verkoopkantoor Leidschendam), Leonie Geenen (juris te bij verkoopkantoor Leidschendam) en schipper Klaartje Zuiderbaan die niet bij Heineken werkt. GOEDE COACH "Maar toen moesten we nog als team leren wedstrijdzeilen. Onze stuur- vrouw Nienke wist iemand die ons daarbij kon helpen: haar buurman Frans Sluyters. Toen hij van ons idee hoorde, werd hij zo enthousiast dat hij zijn zeilschip 'Colors' ter beschikking stelde en aanbood om ons te coachen Hij heeft veel ervaring en zeilt het hek jaar door wedstrijden in Nederland ei Europa. Zo is hij nu druk bezig met d< voorbereidingen voor de North Se, Regatta in mei", vertelt Hella Schoon veld. "Het aanbod van Frans was voo ons een buitenkansje. Hij is een hek goeie coach, heeft een prachtig wed strijd-zeilschip en is daarbij ook no: eens een lachebek: hij past dus goed bi ons team. Wij noemen hem dan ooi. gekscherend de 'Anton Heyboer van de zee'." PROFESSIOWELE SCHIPPER Omdat het team weinig wedstrijderva - ring heeft, raadde Frans Sluyters d dames aan om voor de veiligheid een professionele schipper mee te nemer Zo kwam Klaartje Zuiderbaan, een kennis van Frans, bij het team. Stu dente Klaartje zeilt al jaren professio nele wedstrijden: "Het ging beter da ik verwacht had. Ze willen heel graa t leren, dus dat wordt wel wat", aldus Klaartje. De acht vrouwen trainen, als het wet r het toelaat, elke zaterdag. Team-li 1 Annigje Bijvoet: "Iedereen verklaart ons voor gek met dit weer, maar we vinden het belangrijk om ons goed voor te bereiden. Het is wel koud, maar als je hard bezig bent valt het wol mee. We beginnen er al verslaafd aa t te raken. Het zijn heerlijke zaterdagen waar we steeds meer naar uitkijken. We zullen het straks wel missen." "Ondanks dat we allemaal bij Heine ken werken, moet je toch niet vergo ten dat we elkaar bijna niet kenden vult Hella Schoonveld aan. "Het is he '1 bijzonder dat er zo'n fijne sfeer hang t. Het valt gewoon op dat we zo gotd samen kunnen werken maar ook lek ker kunnen lachen. Toch is het wel herkenbaar, het is de typische Heineken-sfeer: gezellig en tevens de schouders eronder." DRIE DAGEN VAREN De driedaagse Heineken Sint Maarti n Regatta is een internationaal evene ment dat tegenwoordig door het lokale Heineken-kantoor (Heineken Trading Curasao) gesponsord wordt.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 8