Minister opent ttiirl llllllclL Den Bosch Hoewel al een paar maanden in fete eineken Den Bosch is de grootste klant van deze terminal, die con tainers overslaat op binnenvaartsche pen. Zo transporteert Heineken al sinds december '95 een gedeelte van de exportpartijen naar de haven van Rotterdam. Het vervoer over water heeft duidelijk voordelen ten opzichte van het vervoer over de weg. Je voor komt oponthoud door eventuele files (die bij werkzaamheden aan de weg ook 's nachts kunnen voorkomen) en Heineken ontlast het wegennet door niet alles via de weg te transporteren. Bovendien is het vervoer over water milieuvriendelijker. De containers worden in de haven van Rotterdam overgezet op de sche pen waarmee ons bier wordt vervoerd naar overzeese bestemmingen. De containerterminal in Den Bosch is gelegen aan de rivier de Dieze. De bin nenvaartschepen met exportcontainers varen vanaf de terminal via Engelen naar de Maas. Via die rivier wordt de Rotterdamse haven bereikt Ei Saais gebruik, stond de officiële opening nog op het lijstje: Minister Jorritsma van Verkeer en Waterstaat verrichtte woensdag 5 februari 's morgens de openingshandeling van de Bossche Container Terminal (BCT) in Den Bosch. Daarbij waren namens Heineken onder anderen aanwezig de heren Vuursteen, Strobos, De Goederen, Ubbink en Ten Hoor. 's Middags beklonk burgemeester Rombouts van Den Bosch de officiële ingebruikname met een aantal genodigden, waaronder namens Heineken de heren De Goederen, Ubbink n Van den Th i Hart. De officiële openingshandeling van de BCT: Minister Jorritsma geeft via een portofoon instructies voor de ingebruik name. Links staat burgemeester Rom bouts. Rechts naast de minister ziet u directeur Van den Heuvel van BCT

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 3