Heineken Heineken Crossover Award '96 uitgereikt KAMPIOEN CW9-90U* awafö 'Raise the Roof!' (letterlijk ver taald: 'het dak eraf!') is de winnaar van de Heineken Crossover Award editie '96. De prijs bestaat uit een optreden op het 'Heineken What is Jazz Festival' in New York in de zomer van 1997. De winnende groep kreeg de prijs symbolisch overhandigd door 'Hit the Boom!', de win naars van vorig jaar. Dat gebeurde in de Amsterdamse Melkweg op 28 december, tijdens de slotavond 'The Final Groove'. Heineken en de Stichting Crossover Music organiseerden vorig jaar voor de vierde keer de Heineken Crossover Award. Deze prijs is bedoeld ter stimule ring van artiesten die een mengeling (crossover) maken van verschil- Raise the Roof! kreeg de meeste stemmen van het publiek (uitge bracht via briefkaarten). De fans van crossover-muziek konden hun keuze bepalen aan de hand van de cd 'Hard- toget, Hardtobeat '96'. Daarop was van alle mededingers één nummer te horen. Ook kon de favoriet worden gekozen via het bijwonen van de Hei neken Crossover Award-clubavon- den. Op elk van die avonden gaven twee meedingende bands een optre den, afgewisseld door een DJ. De winnende muziekformatie is geen onbekende in de wereld van de pop muziek. In 1995 won Raise the Roof! al de Grote Prijs van Nederland, de onderscheiding voor de meest belo vende nieuwe vaderlandse popgroep. Televisiezender The Music Factory (TMF) besteedde aandacht aan 'The Final Groove' in de Melkweg. Daar waren naast de winnende band onder anderen ook Hans Duller, Jinx en Sas- kia Laroo van de partij. Op 21 decem ber was alvast een voorbe schouwing te zien op TMF, 4 januari gevolgd door een televi- sieverslag van de slotavond. Het KRO radioprogramma 'Leidse- kade Live!' heeft het gehele afgelopen jaar aandacht besteed aan de genomineerden en ver lootte cd's en kaartjes voor de clubavonden. lende swingende muziekstijlen als jazz, funk en hiphop. De uit Amersfoort afkomstige winnaars Raise the Roof! dat wordt gebruikt. Het Percussion- ensemble van de Heineken Fanfare kwam uit in de Middenklasse, Sectie A-a. Dit betekent dat zij alleen gebruikmaken van instrumenten die een tamboerkorps bezit. Om het kampioenschap te kunnen bemachtigen, moet een korps natuur lijk als eerste eindigen in hun sectie. Maar daarnaast moet ook een vol doende aantal punten worden behaald om zich kampioen te mogen noemen. Hel Percussion-ensemble voldeed aan beide criteria. In theater 'De Lampegiet' te Veenen- daal was het behalen van het kam pioenschap de beloning voor het maandenlange harde werken van alle zestien leden. ca ze zien! Wilt u deze kampioenen aan het werk zien? Dan bent u van harte welkom bij hun eerstvolgende optreden. Dat zal zijn tijdens het Carnavalskoffie concert, welke wordt gehouden op zondag 2 februari 1997 in het Theater aan de Parade te 's-Hertogenbosch. den bosch - Het Percussion- ensemble van de Heineken Fanfare is 14 december in Veenendaal Neder lands kampioen geworden. Het ensemble (vroeger drumband gehe ten) staat sinds februari 1995 onder leiding van Henry Janssen. In datzelfde jaar boekten de percussio nisten op concours een dusdanig goed resultaat, dat zij werden uitgenodigd voor het Nederlands Kampioenschap. Dit Topconcours, zoals het Nederlands kampioenschap wordt genoemd, is onderverdeeld in drie klassen en ver schillende secties per klasse. Waar je als ensemble wordt ingedeeld is afhankelijk van het niveau van een vereniging en het instrumentarium

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 9