PTIES 1997 Bij Vrumona sprak directeur Over gaauw de aanwezigen toe. Hij ging onder meer in op het feit dat er voor het eerst sinds jaren in Nederland geen toename in de frisdrankencon sumptie is geweest. Overgaauw: "Met name Pepsi en 7Up hadden een moei lijk jaar, maar daarentegen was het positief dat Sisi zich zeer goed hand haafde. Ook de export ging goed. Daarnaast ontwikkelden onze 'con tract canning' activiteiten zich positief: we mochten met andere woorden meer blikjes afvullen voor andere bedrijven. Met name ook omdat Uni lever ons haar Lipton Ice Tea toever trouwde." Volgens de heer Overgaauw zijn er achter de tegenvallende cijfers een aantal ontwikkelingen gestart die ver trouwen geven voor de toekomst. De commerciële organisatie is op volle H. de Goederen sterkte en kan nu beter dan in het ver leden de strijd opnemen met andere organisaties. Groeien is mogelijk door de huidige merken beter en meer te ondersteunen en door meer vernieu wingen te realiseren. F.R.I.S. Een andere zeer belangrijke ontwik keling die bij Vrumona is gestart, is het organisatievernieuwingsproces "Houd Vrumona F.R.I.S" (Flexibel, Resultaatgericht, Innovatief en Samenwerkend). Omdat het zo belangrijk is voor de toekomst van Vrumona, maar ook zo ingrijpend voor zeer velen, ging de heer Over gaauw hier wat dieper op in. "Wij heb ben gekozen voor het zogenaamde 'ontwikkelend herontwerpen' van de Vrumona-organisatie. Dat betekent dat stapje voor stapje de sterk hiërar chische, functionele en dus verticale organisatie wordt omgezet in een zogenaamde procesgerichte (horizon tale) organisatie. Een organisatie waarbij Vrumona is georganiseerd rondom klanten en markten enerzijds en rondom productielijnen ander zijds." VERTROUWEN K. Overgaauw organisatie geloofwaardig maakt. Dat betekent openheid over zaken die we goed doen, waar we trots op zijn, maar ook openheid over zaken die we mis schien minder goed hebben gedaan. Van onze fouten kunnen we leren en het volgende keer beter doen. Open heid is dus een voorwaarde voor een daadwerkelijk lerende organisatie. Het is een voorwaarde voor vooruit gang. Het doorbreekt barrières, het zet ons in beweging en biedt ons de mogelijkheid om nieuwe mijlpalen te bereiken."

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 7