erhoogt Heineken Nederland productiecapaciteit NIEUWE VOORZITTER REDACTIECOMMISSIE (5 Onze Nederlandse brouwerijen zullen hun productiecapaciteit de komende jaren flink uitbreiden: van 13 miljoen in 1995 tol 16 miljoen hectoliter in 1999." Dat maakte algemeen directeur Rob Strobos begin januari tijdens een persconferentie in De Hooi berg te Zoeterwoude bekend. De uitbreiding is nodig om aan de groeiende vraag naar Heineken bier te kunnen voldoen. De heren Strobos (algemeen directeur Heineken Nederland) en Raatjes (woordvoerder Heineken Nederland) tijdens de persconferentie 6 18 29 29 21 22 22 2 I 25 2>> 27 23 3D 3) 31 31 Iaast een kleine groei van ons marktaandeel op de binnenland se markt, is het vooral de grootste afnemer, Heineken Export, die ervoor zorgt dat Heineken Nederland nu gaat uitbreiden. Export-directeur Frans van der Minne hierover: "Export heeft in 1996 de 7 miljoen hectoliter (méér dan 2,1 miljard flessen) overschreden. Bovendien heeft Heineken de grens van om en nabij de 50.000 containers exportbier per jaar gerealiseerd. De wereld is in beweging en er kunnen zich onverwachte ontwikkelingen voordoen die direct van invloed zijn op onze export. Maar gesteld dat er zich niet al te grote wijzigingen voordoen, dan houden wij rekening met een exportgroei van gemiddeld tien pro cent per jaar." grootste Dat juist Heineken Nederland de pro ductie van al die extra exportflesjes zal verzorgen is volgens algemeen direc teur Strobos alleen maar logisch. "Hei neken is in ons land de onbetwiste marktleider. Daarbij komt dat consu menten in de Verenigde Staten en elders in de wereld naast lokaal gebrouwen bieren, vooral de voorkeur hebben voor bier dat gebrouwen is in Europa. Heineken Nederland B.V. heeft internationaal gezien een gewel dige voorsprong. Heineken is markt leider in eigen land, Heineken Neder land is de grootste brouwer in Noord- West Europa. En Heineken brouwt in een land dal direct aan zee is gelegen en mede als gevolg daarvan de groot ste wereldhaven heeft. Voeg daarbij de geweldige know-how op het gebied van brouwen en verkopen van bier en de reden is duidelijk." uitbreipiimg De nu aangekondigde uitbreiding brengt nogal wat bouwactiviteiten in de beide brouwerijen teweeg. Zo wordt de brouwcapaciteit in Den Bosch gebracht van 5 miljoen naar 5,5 miljoen hectoliter in 1999. De brouw capaciteit van Zoeterwoude stijgt de komende jaren van 8 miljoen naar 10,5 miljoen hectoliter in 1999. Alle uitbreidingen vinden plaats op de bestaande brouwerij terreinen en zul len nauwelijks gevolgen hebben voor de werkgelegenheid. Het aantal mede werkers blijft volgens Strobos dan ook nagenoeg hetzelfde. In verband met de mogelijke overlast zal voor wat de uitbreidingen in Zoeterwoude betreft overleg plaatsvinden met de buurtbe woners. Bovendien wordt er bij alle uitbreidingen rekening gehouden met omgeving en milieu. vervangingsinvestering Productie-directeur Han de Goederen hierover. "Wij hebben ervoor gekozen om vervangingsinvesteringen te kop pelen aan de uitbreidingen. Re-engi- neering en uitbreiding hebben zoveel mogelijk gelijke tred gehouden. Hier mee konden we aan de bestaande vraag voldoen. Intussen moesten an dere uitbreidingen worden gereali seerd. Zo werd in Den Bosch het Brouwhuis gerenoveerd en worden nu de bestaande kelders vernieuwd en nieuwe bijgebouwd. Bij Verpakken werd onlangs een nieuwe colonne in bedrijf gesteld met een capaciteit van 80.000 flessen per uur. Op dit moment is een nieuwe lijn voor blikbier in aan bouw met een capaciteit van 90.000 flessen per uur. Vernieuwing en uit breiding zijn hier noodzakelijk om aan de vraag naar bijzondere verpakkin gen te voldoen. Denk bijvoorbeeld aan de introductie van de Long Neck Bottle. In Zoeterwoude is het Brouw huis gemoderniseerd en uitgebreid." "Het is aardig om te zien dat deze twin tig jaar oude brouwerij qua lay-out al geheel op de mogelijke uitbreidingen was gepland. Ook op deze brouwerij werd de keldercapaciteit zowel ver nieuwd als uitgebreid. Bij Verpakken werd vorig jaar een nieuwe colonne in bedrijf gesteld met een capaciteit van 80.000 flessen per uur. Op dit moment zijn de palen geslagen voor een nieuw gebouw dat onderdak moet gaan bie den aan Colonne 7, eveneens met een capaciteit van 80.000 flessen per uur. Wij venvachten dat deze capaciteit in oktober beschikbaar komt. De voor ziene renovatie van Colonne 5 hebben wij, onder druk van de exportvraag, uitgesteld tot Colonne 7 operationeel is. Uiteraard wordt Colonne 5 na reno vatie aan de bestaande capaciteit toe gevoegd. Daarnaast zijn er uitbreidin gen gerealiseerd in de opslag voor de export", aldus De Goederen. zoeterwoude - Bij Heineken Nederland is Jan Willem Buij (50) per januari benoemd tot hoofd In- en Externe Betrekkingen (IEB). Net als zijn voorganger Jan-Albert Dop, zal hij onder meer de voorzittershamer hanteren van de Redactiecommissie Vers van 't Vat. De heer Buij was hier voor general manager Corporate Communications bij NedCar. Voor dien heeft hij gewerkt bij onder ande re Philips, DAF en Volvo Car. Als hoofd IEB houdt hij kantoor in Zoe terwoude. Redactie en Redactiecommissie heten de nieuwe voorzitter van harte wel kom en wensen hem veel succes bij het vervullen van zijn taken. Tevens danken zij Maarten Bakkenist (hoofd Interne Communicatie) voor zijn bij drage als interim-voorzitter.

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 3