15e Alvestêdetocht: "afzien en genieten" NNES dheid KLASINA SEINSTRA "It giet oan." Met deze woorden kondigde een breedglimlachende voorzit ter Henk Kroes de vijftiende editie van de Elfstedentocht aan. Vanaf dat moment stond heel Friesland op z'n kop om ervoor te zorgen dat er de 4e januari niets mis kon gaan. Bij regiokantoor Grou werden de verloven ingetrokken van vertegenwoordigers en een verkooptelefoniste om aan de extra vraag van de klanten te kunnen voldoen. Een verslag van een wel heel hectisch, maar vooral ook gezellig weekend. Ze zullen in Grou het eerste week end van januari niet snel verge ten. De bijelkaar geroepen vertegen woordigers, expeditie-medewerkers en verkooptelefonistes zorgden er vanaf donderdagmiddag tot vrijdag nacht voor dat niets aan het toeval werd overgelaten. Orders werden in snel tempo afgewerkt, spandoeken lier en der in de regio opgehangen en tapinstallaties in tenten en cafés langs de route geplaatst. Medewerkers van de Reclame Service Dienst plaatsten daarnaast nog een grote Heineken hand met dienblad bij het Friesland Expo Center in Leeuwarden en zater dag verscheen in alle landelijke dag bladen een grote advertentie met als slogan: 'lekkere gevoelstempera tuur'. Zaterdag waren ook mensen aanwezig om bij te staan in het geval van calamiteiten. "Er heerste een gespannen, maar zeer goede sfeer", aldus Ben Spoelstra, commercieel assistent in Grou. gevolgd. De volgende keer probeer ik echter zeker verder te komen." DRIE KEER Vele andere collega's (jong en oud) reden de tocht voor de tweede of der de keer uit. Onder hen was ook Rinze Boulus, die de vijftiende als een barre tocht bestempelt. Hij reed deze, gesto ken in Amstel Malt tenue, samen met zijn vriendin Elizabeth Sienema. Zij is secretaresse in Grou. "Nu moet ik ook zeggen dat mijn conditie veel slechter "Niemand vond het echt erg dat zijn of haar verlof werd ingetrokken voor dit grootse evenement. We hebben ons gezamenlijk ingespannen om het gro te feest dat Elfstedentocht heet prima te laten verlopen. En uiteraard heb ben we ook, voor zover dat mogelijk was, de tocht gevolgd van collega's die 's zaterdags op de schaats stonden." Zondag en maandag werden de laatste tapinstalllaties weer weggehaald, maar toen kon Grou al terugkijken op een flinke omzetstijging vergeleken met januari 1996. "Dit jaar is dan ook zeer goed begonnen", aldus een zeer tevreden Spoelstra. COEP GEVOEL Maar er zijn meer col lega's die tevreden op de I5e Alvestêdetocht kunnen terugkijken. Want diverse mede werkers van Heineken reden mee en bereik ten ook binnen de van te voren door het Elf- stedenbestuur bepaal de finaletijd de finish! Zoals bijvoorbeeld Jan Jorritsma, Henk Schreur, Bauke Wage naar en Elizabeth Sie nema van regiokan toor Grou en Rinze Bouius en Jan van Duinen (beiden ray onvertegenwoordiger van de afdeling Thuis- verbruik bier). Maar ook Ton Hoogeveen, Jan van de Meer (beiden uit Zoeter- woude) en oud-medewerker Onne Nijboer wisten de Tocht der Tochten op tijd uit te rijden. Medewerkster Teresa Kalverboer uit Zeeland reed ook mee, maar moest noodgewongen om 16.20 uur van het ijs af. Ze arriveerde toen als laatste in Hindeloopen, maar zag het niet meer zitten om nog op tijd in Leeuwarden te arriveren. "Ons groepje werd nog wel geïnterviewd door Friesland TV. Zowaar toch nog bijna beroemd dus. Samen met een coach en twee fami liesupporters zijn we vervolgens een gezellig café ingedoken, waar we de rest van de tocht op televisie hebben Eregast in Café L. v/d Zwaag 0?' Klasln«' Semstr.i L /.v. .-ay J.E. Veeman Woensdagavond 8 januari werd Klasi- na Seinstra, winnares van de Elfsteden tocht voor vrouwen, nog door Heineken gehuldigd. Zij kreeg uitbanden van Eli zabeth Sienema, geassisteerd door Jan Ernst Veenman (manager unit Heine ken Grou) een bierketeltje. Ook kreeg zij een speciale eregastkaart voor café L. v.d. Zwaag, zodat zij er nu een jaar lang gratis Amstel bier mag drinken. Want, zoals zij een ochtendblad vertelde, Klasi- na let zeker op haar dieet, maar drinkt af en toe graag een paar biertjes. was dan in 1985, het eerste jaar dat ik de tocht reed. Ik was toen negentien en waarschijnlijk een van de jongste deelnemers. Nu startte ik ook laat, pas

Vers van 't Vat | 1997 | | pagina 16