CAMBO IA 1 OF! G PHNOM PENH - Cambodia Brewe ry Limited (kortweg CBL) schreef 4 november geschiedenis in het koninkrijk van Cambodja. CBL was namelijk de eerste brouwerij die offi cieel werd geopend door drie premiers uit twee verschillende landen. Minis ter-president van Singapore Goh Chok Tong, de eerste Cambodjaanse premier, prins Norodom Ranariddh en de tweede Cambodjaanse premier Samdech Hun Sen verrichtten de ope ningsplechtigheid. Aan de organisatie van deze plechtig heid waren maanden van voorberei ding voorafgegaan. Om de belangstel ling van de gasten voor de happening te wekken, had de brouwerij leiding een uitnodigingskaart verzonden in de vorm van een legpuzzel. Het werk te. Het leidde zelfs tot een grote stroom aanvragen van mensen om een uitno digingskaart, die eigenlijk niet op de gastenlijst stonden. Ook de persconfe rentie op 4 november voorafgaand aan de opening was goed bezocht door lokale en internationale journa listen. Naar goed Cambodjaans gebruik, had een aantal monniken al een gebeds- en inzegeningsceremonie in de brouwerij gehouden. Behalve de drie eregasten waren ook dr. Michael Fam (voorzitter van de Raad van Commissarissen van Asia Pacific Breweries Ltd.) en mr. J.H. Drost (lid van de Raad van Bestuur van Heineken) aanwezig. Voor allen was er een welkom van de erewacht, gevolgd door een traditionele Leeu- wendansbegroeting. Rick Linck, general manager van CBL sprak de Na een gebeds- en inzegeningsceremonie gooit een monnik de grondstoffen in de brouwketel voor het eerste brouwsel op 8 augustus 1996 ste paal op 23 april 1995. Hij zei zeer vereerd te zijn door de aanwezigheid van de drie premiers. "Het geeft niet alleen de sterke band tussen de twee landen weer, maar toont ook hun per soonlijke belangstelling in investerin CBL zal direct en indirect werk bieden aan zevenhonderd personen. Om ervoor te zorgen dat de brouwerij over hoog opgeleid personeel kan beschik ken, geeft CBL opleiding een hoge pri oriteit. Daarom investeert ze de komende twe jaar een aanzienlijk bedrag voor opleidingen. VUURWERK Hoogtepunt van de dag was de geza- De officiële opening door de drie pre miers uit Cambodja en Singapore gasten kort toe. Hij zei dat nu de derde mijlpaal voor het bedrijf was bereikt, na de overhandiging van de eerste officiële vergunning tot investering in oktober 1994 en het slaan van de eer gen die worden gedaan in een joint venture opzet tussen bedrijven van beide landen." Cambodia Breweries is namelijk een joint-venture tussen het Singaporese Asia Pacific Breweries (dat op zijn beurt weer een samen werkingsverband is tussen Fraser and Neave uit Singapore en het Heineken- concern uit Nederland) en een lokaal familiebedrijf Progress Import Export. POSITIEVE ONTWIKKELING General manager Linck zei verder dat de brouwerijvestiging snel, op tijd, én binnen hel budget is gebouwd. Maar nog steeds wordt er gebouwd. Enige maanden voor de officiële opening is besloten de capaciteit te verhogen van 170.000 hectoliter naar 270.000 hec toliter bier. Dit vanwege de sterke eco nomische ontwikkeling in Cambodja en het feit dat de biermerken van CBL harder groeien dan was verwacht. "We zijn er trots op dat we het best beschikbare materiaal en machines hebben, inclusief de afvalwaterbehan delingsinstallatie. De eerste van zijn soort in Cambodja", aldus Rick Linck.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 8