ANDERE SOFTWARE KANTOOR-PC'S Werkzaamheden op MS OFFICE /er- an- :oe- en ling (zie est- late ige- Ege- sio- zoeterwoude - De pc's van Hei- neken Nederland zullen, naar het zich nu laat aanzien, in 1997 worden voor zien van andere software: MS Office is daarvan de overkoepelende naam. Momenteel wordt op de Heineken Nederland-kantoren gewerkt met 'Lotus SmartSuite' (een bundeling van de pakketten AmiPro, Lotus 123, Freelance en Approach). Daarvoor in de plaats komt MS Office van Micro- Soft, dat bestaat uit Word (tekstver werking), Excel (rekentoepassingen) Kees van Boven en Ankie Eeken en Powerpoint (grafische toepassin gen). De overgang is nodig omdat MS Office in snel tempo het meest gebruikte softwarepakket is geworden met een marktaandeel van circa 85%. Buiten de softwarepakketten die wor den vervangen, blijven andere pro gramma's zoals cc:Mail gewoon beschikbaar. Deze maand wordt bij de automatise ringsafdeling DIM in Zoeterwoude en in Den Bosch een proef gehouden met MS Office. "We moeten de eindresul taten van de proef nog afwachten, maar deze bundeling van nieuwe soft- ware-pakketten is naar verwachting het antwoord op de toekomst. MS Office biedt op de langere termijn de meeste mogelijkhe den voor Heine ken", aldus Hans Schiphof van Pink Elephant. Hij is met zijn collega Ankie Eeken ingehuurd om de overstap van SmartSuite naar MS Office met de DIM voor te bereiden. Wanneer definitief is gekozen voor MS Office, zorgen de Account Teams van DIM, onder aanvoering van Francien Fabrie (EFI/DCS/Staf), Ed van Ingen (Commercie), Kees van Boven (Pro ductie Den Bosch) en Eric van Meijer (Productie Zoeterwoude), voor een zo soepel mogelijke overgang. Zij zullen het zo proberen te plannen, dat op het V.l.n.r.: Eric van Meijer, Sigrid van Aken, Ed van Ingen, Francien Fabrie. Staand op de achtergrond Hans Schip hof moment dat je als gebruiker de beno digde cursus volgt, je pc wordt omge bouwd. Bij terugkomst op de werk plek, kun je dus meteen 'aan de bak'. Het Informatiecentrum (IC) van de DIM geeft bij die eerste werkzaamhe den een aantal tips en trucs. Bij de overstap naar de nieuwe software kan worden gerekend op extra hulp van uit de IC's, ook voor het overzetten van 'oude' bestanden in de nieuwe pakketten. Bovendien zullen nieuws brieven worden verspreid. Over de definitieve resultaten van genoemde proef, volgt in de volgende Vers van 't Vat nader bericht. if i' gen water worden gebruikt bij opwar ming van het kantoor. Het is de bedoe ling dat het systeem in de zomer van 1997 operationeel is. 1996 betekent voor mij vooral het jaar, waarin mijn dochter voor een jaar naar Australië is vertrokken. Dat is vooreen vader een hele ingreep, vind ik. Alle collega 's wens ik het beste, vooral op het gebied van gezondheid. John van Doorn, Interne Dienst kantoor Zoeterwoude zoeterwoude - Het zal de mede werkers van het kantoor in Zoeter woude niet zijn ontgaan dat er gewerkt wordt op PI. Op dit parkeer terrein wordt momenteel een begin gemaakt met de installatie van een systeem van topkoeling met gebruik van koudeopslag in de bodem. Deze methode is ten opzichte van conventionele koeling milieuvriende lijk en bovendien energiebesparend. Het op te pompen water wordt gebruikt voor het afkoelen van de ver se lucht, die 's zomers de kantoorver- trekken wordt ingeblazen. Hierdoor ontstaat een aangenaam binnenkli maat. Na gebruik wordt het water (dat nu warm is) teruggepompt. In de winter kan dit in de bodem opgesla-

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 7