V\ Terugkijken is niet interessant; de toekomst biedt veel meer uitdagingen. Maar als er dan een moment is voor reflectievoor achteroverleunen en het jaar de revue laten passerendan is het wel deze periode rond de feest dagen. 1996 was voor ons allen weer een jaar waarin veel gebeurde. Binnen Heineken Nederland kreeg het Mensen Maken Heineken project defini tiefgestalte. Grote investeringen in de brouwerijen zijn noodzakelijk om de sterke groei van de export te kunnen bijbenen. In Frankrijk en Italië namen we brouwerijgroepen over en op dit moment wordt hard gewerkt om de nieuwe brouwerijen te integreren in de bestaande organisaties. In Cambodja werd de gloednieuwe brouwerij officieel geopend, de brouwe rij in het Chinese Hainan is bijna klaar. 1996 was ook het jaar waarin we werden geconfronteerd meteen toene mende druk vanuit de samenleving om onze belangen in Birma af te sto ten. Gezien de risico 's voor het Heineken merk wereldwijd hebben wij besloten ons terug te trekken uit Birma, zowel met onze belangen in de in aanbouw zijnde brouwerij als met onze export activiteiten. Het afgelopen jaar was natuurlijk ook het jaar van de problemen in Centraal-Afrika. Een half miljoen vluchtelingen in Zaïre, de onrust in steden als Bukavu waar een van onze brouwerijen staat, de economische boycot van Burundi. Wij blijven verontrust, met name over de veiligheid van onze medewerkers in Burundi, Rwanda en Zaïre. Wij bevinden ons nu in wat wel de donkere dagen voor Kerst worden genoemdLaten we metz'n allen hopen dat de donkere dagen in Cen traal-Afrika snel voorbij zijn en dat men in harmonie verder kan leven. Harmonie, geluk en vooral een goede gezondheid wens ik u allen, mede namens mijn collega 's in de Raad van Bestuur, voor het komend jaar. K. Vuursteen kerst - 4 6 6 6 7 7 8 9 10 11 12 14 14 15 15 17 18 20 22 23 24 25 26 26 26 27 27 28 29 30 31

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 3