Het optreden is flitsend. Willis blijkt naast een goede acteur ook nog eens een popster van formaat. Stevige rock schalmt over het Rembrantplein waar de fans zich springend op het ritme van de muziek warm proberen te houden. Na een concert van ruim een uur hangt hij zijn gitaar aan de wilgen en sluit zich vervolgens aan bij het feestgedruis. "No thanks, I don't drink beer". Willis, tevens mede-eigenaar van Planet Hollywood, laat een biertje aan zich voorbijgaan. Amsterdam - Langs de gigantische rode loper staan duizenden mensen te wachten om een glimp te kunnen opvangen van de talloze ster ren die het spektakel rondom de opening van Planet Hollywood met hun aanwezigheid luis ter bijzetten. De opening van Planet Holly wood, de 36e vestiging van deze wereldwijde keten, is duidelijk niet onopgemerkt gebleven in Amsterdam. Het toeval wil dat juist déze avond de eerste plaagstoten van koning winter ons land lijken te teisteren. Het is werkelijk vrieskoud, maar iedereen blijkt er wel een ste vige verkoudheid voor over te hebben. De opof fering is niet voor niets zo blijkt later. Een waar sterrenensemble paradeert één voor één over de honderden meters lange loper. Er lijkt geen eind aan te komen. Naast een paar interna tionale grootheden als Bruce Willis, Gloria Estefan en Antonio Banderas zijn werkelijk alle grote namen van de Nederlandse film- en televisiewereld van de partij. Grote witte limousines met geblindeerde ramen, cameraploe gen, fotografen en ontzettend veel stoer kijkende mannen van de 'securi ty'. Het Rembrantplein lijkt even te zijn omgetoverd in klein-Hollywood. TATJABIA Alles is even strak geregisseerd. "Mag ik alsjeblieft even in hel persvak staan. Ik ben een echte fan van Bruce Willis en hij zou het ontzettend jammer vin den als ik hem niet even zou begroe ten." Iedereen moet lachen maar de beveiligingsman vertrekt geen spier. "Nee, mevrouw", is het korte ant woord. "Ja, maar ik ben helemaal vanuit Jukwerd hier naartoe geko men, tl kunt toch wel één uitzonde ring maken." "Mevrouw, wilt u weg gaan," is het niet vriendelijke maar wel duidelijke verzoek van de veilig heidsman." Het meisje, dat door krijgt dat het niet gaat lukken, druipt teleur gesteld af. Binnen in Planet Hollywood is het feestgedruis al vrolijk aan de gang. Lekkere hapjes, champagne en natuurlijk de nieuwe groene Heine- ken-longneck. "Goh, Tatjana wat zitje haar leuk. Echt, héél leuk. Je lijkt wel een andere vrouw", zegt een van de soapsterren van Goede Tijden Slechte Tijden. "Ja, vind je het leuk? Het is wel kort hè? Maar ik ben er zelf ook wel tevreden over." Zo keuvelen de ster ren gezellig met elkaar terwijl Bruce Willis buiten op het Rembrantplein een optreden geeft met zijn band. BRUCE WILLIS

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 28