"Als receptioniste ben je een visitekaartje" "Eigenlijk hoop ik dat ik een aantal aspecten van de cursus Beveiliging nooit in de praktijk zal hoeven te gebruiken", zegt de veertigjarige Ria Robben. De receptionis te/telefoniste is de eerste vrouwelijke medewerker die voor haar werk het diploma Beveiliging heeft gehaald. Dit feit vonden wij reden genoeg om wat meer te weten te komen over deze ras-Bossche. Een gesprek over het diploma Beveiliging, hel werk van een receptioniste en haar lievelingsstad Den Bosch. veelomvattender dan men sen denken. We moeten bezoekers aanmelden, we verzorgen PTT-zaken, verle nen hier en daar secretariële ondersteuning en hebben bovendien ook een gast vrouwfunctie. Je bent bovenal het visitekaartje van het bedrijf. Bezoekers krijgen bij binnenkomst direct met ons te maken en een eerste indruk is medebepalend voor het beeld dat mensen van Heineken vormen. Klantgericht werken is dan ook zeer belangrijk." Ze werkt nu zo'n anderhalf jaar bij de receptie. Daarvoor was de moeder van een dochter meer dan tien jaar actief op de afdeling admini stratie. "En voor hetzelfde geld was ik daar nog jaren blijven zitten," zegt de voortdurend met een glimlach getooi de Ria. "Dan had ik er waarschijnlijk nog steeds met evenveel plezier gewerkt. Maar door de reorganisatie moest ik min of meer gedwongen naar een andere functie uitkijken. Uit eindelijk ben ik toen bij de receptie terechtgekomen. En daar ben ik erg blij mee. Ik heb het hier momenteel geweldig naar mijn zin. Nieuwe men sen en nieuwe taken, het bevalt me gewoon goed." SCHOOLBANKEN Toen Ria solliciteerde naar de functie van receptioniste/telefoniste kreeg ze te horen dat ze op den duur het diplo ma Beveiliging moest halen. "In het begin zag ik hier best tegenop. Het is natuurlijk toch al wat jaartjes geleden dat ik de schoolbanken verliet. Uitein- Ik wens alle collega 's een gezond en succesvol 1997 toe! Han Jansen, Directeur Heineken Pensioenfonds delijk is het me honderd procent mee gevallen. Ik moest gedurende de cur sus één keer per week naar school. De rest moest ik thuis doen. Dat vergde veel zelfdiscipline en met name het in je hoofd "stampen" van al die wetboe ken was erg lastig. Dat is allemaal zo saai! Maar ik heb het diploma gehaald en nog met goede cijfers ook. Daar ben ik trots op. Mijn collega's gaan binnen kort ook beginnen aan de cursus. Ik hoop natuurlijk dat zij het ook halen." Momenteel worden de beveiligingsta- ken in Den Bosch nog steeds uitge voerd door de beveiligingsdienst van de brouwerij. "Maar dat gaal binnen kort dus veranderen. In overleg gaan we de taken gemeenschappelijk uit voeren met de beveiligingsdienst. Zoals het lopen van een sluitronde. Tijdens deze sluitronde controleren we of alles goed is afgesloten, of er geen computers meer aanstaan en of er mensen in het gebouw zijn. Daar naast moeten we in het geval van dief stal een rapport op kunnen maken. Maar ook moeten we weten hoe te handelen in het geval van een calami teit. Dat kan brand zijn, maar ook een bommelding. Dat hoop ik dus nooit mee te maken!" KEI GAAF Volgens Ria denken veel te veel men sen dat receptionistes alleen de tele foon aannemen en de deuren open doen voor bezoekers. "Ons werk is Het zou Ria niet verwonde ren als ze nog jaren receptio niste/telefoniste zou blijven. "Ik vind de werkzaamheden leuk en ik werk met een gezellig team. Heineken is een prachtig bedrijf met een mooi product: ik ben er trots op dat ik voor Heineken werk. Naast ons bedrijf is er slechts één organisatie waar ik eventueel nog voor zou willen werken: de VVV in Den Bosch. Want Den Bosch promoten, daar ben ik pas écht goed in. Den Bosch is echt kei gaaf." BOURGOniDISCH In haar vrije tijd winkelt ze regelmatig met haar dochter en gaat ze af en toe naar een van de Heineken horeca- punten in Den Bosch. "Je kan hier leuk stappen. De mensen zijn gezellig en hebben een soort bourgondische mentaliteit. Het zal je misschien niet verbazen als ik zeg dat ik hier tot m'n oude dag wil blijven wonen."

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 27