HSL, 1MB ET OF WEL? Thema-bijeenkomst partnernetwerk Ja, I I "If, ZOETERWOUDE - Het al dan niet aanleggen van een Hoge Snelheids lijn, kortweg HSL genoemd, houdt al jaren de gemoederen bezig. Voor vele Nederlanders is het misschien een 'ver van mijn bed-show'. Een grote groep mensen echter heeft er direct mee te maken omdat zij wonen in de nabij heid van de eventueel aan te leggen lijn. Dat is bijvoorbeeld het geval met een aantal Heineken-medewerkers uit Zoeterwoude. Met name degenen die bijvoorbeeld in Benthuizen en Lei derdorp wonen en in de polder vlakbij de brouwerij, keken met spanning uit naar de beslissing die de Tweede Kamer zou nemen. Zou het de Bosva- riant worden of de lijn door het Groe ne Hart van Nederland? 'TGV-nee!' staat er groot op borden in de omge ving van de brouwerij. Maar of dat helpt, is maar de vraag. Ook Heineken volgt de ontwikkelingen met belang stelling. Een van de vastgestelde tra jecten ligt namelijk maar vijftig meter van het Zoeterwoudse brouwerijter rein verwijderd. Bij het ter perse gaan van dit nummer had het kabinet gekozen voor een tracé door het Groe ne Hart. BUIMW IK Ook Vrumona krijgt waarschijnlijk te maken met het eventueel aanleggen van een HSL-lijn. Het gaat hier om een ander traject, HSL Oost genaamd. Nog dit jaar zou een besluit worden genomen of er een lijn zal worden aangelegd tussen Utrecht en Arn hem/Zevenaar, die voor een snelle verbinding met Duitsland zal zorgen. In een 'verkenningsnotitie' zijn deze zomer zes tracé-varianten gepresen teerd, die alle voor een deel over het bedrijfsterrein van Vrumona zijn gepland. In één voorstel zou voortzet ting van de bedrijfsactiviteiten zelfs onmogelijk zijn. De gemeente Bun- nik, die met het Bunnikse bedrijfsle ven overleg heeft gevoerd, heeft de varianten afgewezen. "Wat HSL Oost betreft, zijn we nog niet zo ver als in het westen van Nederland. We lopen ongeveer vier jaar achter op die proce dure. De Tweede Kamer moet eerst nog beslissen óf er een lijn zal worden aangelegd voor de HSL Oost", legt Algemeen Directeur Vrumona, R. Overgaauw uit. "Daarna begint een inspraakperiode, die duurt tot eind 1999. Pas in het jaar 2000 wordt definitief vastgesteld waar het tracé Utrecht-Arnhem zal komen te lopen. We hebben dus nog alle tijd om alter natieve oplossingen in te dienen. Ik weet niet of die beslissing inderdaad nog dit jaar wordt genomen. Mis schien is er wel sprake van vertraging. Als er ontwikkelingen zijn, brengen we de medewerkers daarvan op de hoogte." De HSL Oost moet niet wor den verward met de Betuwelijn, want het traject daarvan ligt veel zuidelijker en heeft dus geen gevolgen voor Vru mona. ZOETERWOUDE - Het Heineken Partner Netwerk zal donderdag 23 januari een thema-bijeenkomst hou den bij Vrumona in Bunnik. Iedere partner van een Heineken werkne mer met buitenlandervaring is wel kom. Zo ook partners van werkne mers die binnenkort voor het eerst worden uitgezonden. Vrumona- directeur Overgaauw zal het ochtend programma verzorgen, waarbij ook een rondleiding is inbegrepen. Na de lunch is het woord aan Heineken- woordvoerder Woltjes, die een lezing zal houden over de internationale communicatie van het Heineken- concern. Het programma van deze HPN-bijeen komst stan om 10.00 uur in het Postil jon Hotel naast Vrumona in Bunnik (A12, afslag Bunnik). In verband met de afstand die lopend zal worden afge legd naar VRUMONA voor de rond leiding aldaar wordt aangeraden jas sen en paraplu's mee te nemen. Om ongeveer 16.00 uur zal de dag worden afgesloten met een drankje. U kunt zich opgeven door bijgaande bon in te vullen en op te sturen. 1996 is een hectisch jaar geweest. We hebben ver schrikkelijk veel overgewerkt. Nu hebben we een grote reorganisatie voor de deurslaan, wat bete kent dat ik misschien mijn baan kwijtraak. Dat is spannend. Voor 1997 wens ik dan ook iedereen een goed en gezond jaar en ik hoop dat ze met z'n allen hun baan kunnen houden of een nieuwe baan kunnen vinden. Ar ie van de Meent, Groepsleider Verpakken Bunnik c kom op donderdag 23 januari 1997 op de HPN-bijeenkomst. Mijn gegevens luiden als volgt: Naam Voornaam Adres Postcode woonplaats Telefoon Ervaring in land In de periode (jaar) Sturen naar Karineke Sombroek Heineken Partner Netwerk, kamer 2.455 Postbus 530 2380 BD Zoeterwoude Fax 071-5456807

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 26