Wat wegen zij? diploma- uitreiking Den Bosch Wat is het totaal gewicht van de medewerksters van de Vietnam Brewery? WEDSTRIJD VIETNAM BREWERY RAAD EN WIN EEN DOOS TIGER BEER! Tijdens de officiële ingebruikstelling, werden alle medewerksters van de Vietnam Brewery gezamenlijk gewo gen. Iedereen die denkt het gewicht te kunnen raden, zet zijn oplossing op papier en stuurt dit vervolgens naar de redactie van Vers van 't Vat (zie colo fon). De redactie faxt de inzendingen vervolgens naar Vietnam Brewery Limited. Degene die het dichtst bij het totaalgewicht van de vrouwen op de foto zit, wint een doos Tiger beer. Het bier is gebrouwen en afgevuld in onze Vietnamese brouwerij. Grijp uw kans! den bosch - In het Heineken Ont spanningscentrum van Den Bosch vond 8 november een grote diploma- uitreiking plaats van Vapro A en Basis operator van de afdeling Verpakken. Zo'n zestig Bossche medewerkers mochten een diploma in ontvangst nemen uit handen van Ton Dousi, die bij Verpakken belast is met de begelei ding van de Vapro-cursussen. Manager Verpakken Jan Willem Kroonen zei in zijn toespraak dat er in het verleden al diverse Vapro A en B- diploma's zijn behaald, maar dat de groep geslaagden nog nooit zo groot is geweest. Dat kwam, zo vertelde hij, doordat de brouwerij de laatste jaren een enorme inhaalslag heeft gemaakt qua opleidingen. Een goed resultaat, vooral als je Vietnam - Michel de Lepper, manager bij de Vietnam Brewery, heeft speciaal voor u een lezerswed strijd bedacht. Aanleiding is de inge bruikname van een 60 tons weeg brug, als onderdeel van de uitbreiding van de brouwerij bij Ho Chi Mihn Stad. bedenkt dat het merendeel van de geslaagde cursisten niet meer vooropleiding heeft gehad dan lager onderwijs. Ze hebben er dan ook vreselijk hard voor gewerkt. "Het is niet niks als je na een dienstverband van 25 tot dertig jaar met een bedrijfs- verandering wordt geconfronteerd, waardoor je (moreel) verplicht bent weer naar school te gaan. Vooral als je ook nog ploegendienst loopt, en dus ook bij nachtdienst middenin de week naar school moet. Het is dan ook bij zonder goed van de aanwezige cursis ten dat ze allemaal binnen de gestelde leertermijn zijn geslaagd." De diploma-uitreiking was ook om een andere reden bijzonder. Het Ministerie van Onderwijs en het Insti tuut Vapro (vakopleiding procestech niek) hebben na jarenlang overleg besloten het certificaat Basisoperator om te zetten naar een landelijk erkend diploma. Dit staat officieel voor assi stent bedieningsman. En op 8 novem ber was het voor de eerste maal dat dergelijke diploma's binnen Heineken werden uitgereikt. Jan Willem Kroonen besloot zijn toe spraak met de dank aan iedereen die ervoor heeft gezorgd dat de cursisten naar school konden zonder dat de productievoortgang daardoor werd belemmerd.

Vers van 't Vat | 1996 | | pagina 15